Ogłoszenia 02.08.2020

 

XVIII niedziela zwykła – 2.08.2020 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

1. Rozpoczęliśmy SIERPIEŃ. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione

 

3. W nadchodzącym tygodniu do czwartku Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00; w czwartek dodatkowo o godz. 8.30.

 

4. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy w modlitwach szczególnie za naszego ks. Proboszcza.

 

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich

 

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek i piątek  miesiąca.

 

7. W I czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

 

8. Z racji  I czwartku po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się za kapłanów, a także o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 

9. W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze św. będą: w Lini o godz. 8.30 i 18.00; w Kętrzynie o 16.30 i w Niepoczołowicach o 19.30.

 

10. W sobotę, 8 sierpnia, Kościół wspomina św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia

 

11. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.