Ogłoszenia 26.07.2020

XVII niedziela zwykła – 26.07.2020 r.

Dzień modlitw za

rodziców, dziadków, najstarszych parafian, starców i emerytów

1.      W nadchodzącym tygodniu do piątku Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

2.      We wtorek upływa 777 lat naszej Diecezji (1243).

3.      W tym tygodniu rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

4.      W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 8.30 będzie Msza św. i kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.

Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską będą we wrześniu. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

5.      W sobotę (1 sierpnia) popołudniu i przez całą następna niedzielę można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła  oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz… i Wierzę w Boga

6.      W niedzielę (9 sierpnia) podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Dzieci do sakramentu można zgłaszać  do środy.

7.      Przy wyjściu z kościoła z racji kończącego się Tygodnia Św. Krzysztofa można złożyć ofiary do puszek  na rzecz akcji  MIVA Polska: „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy -  na środki transportu dla misjonarzy”. Bóg zapłać!

8.      Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

9.      Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania i nabycia nowy „Pielgrzym”.

10.  W minionym tygodniu (w sobotę)  odbył się pogrzeb:  + Teresy Lisakowskiej (lat 67) ostatnio zamieszkałej w Lęborku.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

11.  INNE:

Gminny Komisarz Spisowy informuje, że od 01.09.2020 r. do 30.11.20202 r. odbędzie się POWSZECHNY SPIS ROLNY według stanu na dzień 30.06.2020 r., który jest obowiązkowy i dotyczy każdego gospodarstwa rolnego prowadzącego działalność rolniczą.  Podstawowa formą będzie  samospis internetowy. Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Linia oraz u członów Gminnego Biura Spisowego w Urzędzie.