Ogłoszenia 19.07.2020

XVI niedziela zwykła – 19.07.2020 r.

XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (19-26 lipca 2020)

„Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata

2. W nadchodzącym tygodniu Msze św. będą:

· poniedziałek                      8.30                                           18.00

· wtorek                                 8.30                                                       19.00

· środa                                                   17.00                          18.00

· czwartek                                  17.00 /Niepoczołowice/    18.00

· piątek                                  8.30        17.00                          18.00

3. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9)

4. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy.
W piątek, 24 lipca wspominamy św. Kingę.

5. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

6. Tego samego dnia czcimy też świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

7. W przyszłą niedzielę (26 lipca) kalendarzowo  przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W Kościele jest to dzień  modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian i emerytów.

8. Przypominamy, że sakrament chrztu św. w następnym miesiącu można planować na niedzielę: 9 lub 30 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.

9. Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę Świętą w języku migowym, która odbędzie się niedzielę 26 lipca, o godz. 15:00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia (Szarytki) w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12.

10. W miniony czwartek odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Pipka (lat 60) z Potęgowa. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…