Ogłoszenia 22.03.2015

V niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2015 r.

1. W nadchodzącym tygodniu ze względu na spowiedzi w dekanacie będzie zmieniony porządek nabożeństw. (Wg intencji)

2. W środę 25.03. przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy o 11.00. Mszę św. w intencji ++ zmarłych z Gromady Zakrzewo odprawimy w Niedzielę Palmową o 11.00.

3. W środę o 19.10 zapraszamy na I naukę narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakrament małżeństwa w czerwcu i lipcu.

4. DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA   POCZĘTEGO NIENARODZONEGO –Zbliża się Dzień Świętości Życia obchodzony 25 marca. Przy tej okazji zachęcamy do rozwijania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Nienarodzonego. Gotowych do podjęcia tego dzieła zapraszamy w środę na wieczorną Mszę św.

5. W piątek na 19.00 zapraszamy na drogę krzyżową /z kazaniem/ ulicami Lini. Od kościoła pójdziemy ul. Długą – Łąkowa i powrócimy parkingiem do kościoła, gdzie będzie wygłoszone Słowo Boże. W ten piątek nie będzie osobnej Drogi Krzyżowej dla dzieci. Rano natomiast – bez zmian o 8.30 – będzie Droga Krzyżowa a następnie Msza św. z kazaniem pasyjnym.

6. W sobotę od 8.30 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Msza św. w sobotę rano będzie o 8.00!!!

7.  W sobotę w naszej parafii będzie spowiedź św. z udziałem zaproszonych spowiedników:

14.00– 14.30 – spowiedź św. wNiepoczołowicach

14.00 – 15.00 – spowiedź w Lini

15.30 – 16.00 – spowiedź św. w Kętrzynie

15.30 – 17.00 – spowiedź św. w Lini

8.  UWAGA!!! Msza św. z liturgią niedzielną w sobotę będzie o 18.00.

9.  Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – błogosławieństwo palm będzie podczas wszystkich Mszy św. (poza niedzielną w sobotę). W niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 będzie wykonane „Requiem na chór mieszany a cappella Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w 5 rocznicę śmierci” Bernarda Stielera. Prawykonanie tego utworu miało miejsce 22 lutego 2015 r. w Archikatedrze Lubelskiej przez zespół Camerata Lubelska. Na Pomorzu tego wyzwania podjęły się połączone chóry: „Lutnia” z Luzina, „Morzanie” z Dębogórza, nasz „Pięciolinia” z Lini i „Strzelenka” z Tuchomia – dyr. Przemysław Stanisławski.

10. Sakramentu chrztu św. udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania podczas Mszy św. o 11.30. Dzieci prosimy zgłaszać w poniedziałek, wtorek lub w czwartek – po wieczornych Mszach św.

11. W związku z nadchodzącymi świętami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich, pamiętając jednocześnie o segregacji odpadów na cmentarzu.

12. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Zapowiedzi:

Michał Hollander                           kawaler           Bożepole Wielkie

Beata Mach                                       panna                Linia                           (II)

Damian Pipka                                 st. wolny            Potęgowo

Karolina Mejer                               st. wolny            Dzięcielec                   (II)

Łukasz Drywa                                 st. wolny             Paczewo

Aneta Lejk                                        st. wolny              Linia                           (I)

Karol Ruszewski                            kawaler                    Kowale

Ewelina Schmidtke                       panna                         Linia                (I)

Inne:

Wolontariusze z Jezuickiej Grupy Studenckiej na wyjazd na Syberię zebrali 2247,65 zł W ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone ofiary.