Ogłoszenia 05.07.2020

 

XIV niedziela zwykła – 05.07.2020 r.

 Kolekta inwestycyjna

 

 

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie

 

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej

 

3. W środę Msze św. w Lini będą o godz. 8.30 i 17.00 (Różaniec o godz. 16.25), a w czwartek rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 18.00.

 

4. W sobotę (11 lipca) przypada w liturgii święto św. Benedykta, Opata z Monte Cassino. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy.

          Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

            Jest to również dzień pamięci i modlitwy za ofiary Wołynia (1943).

 

5. Od przyszłej niedzieli przez lipiec i sierpień Mszę św. ranną z godz. 8.00 przenosimy na godz. 7.15, a jedną Mszę św. filialną naprzemiennie przenosimy na sobotę o godz. 19.15 (najpierw Kętrzyno) .

 

6. Przy wyjściu z kościoła można zabrać broszury z planem na odpust MB Szkaplerznej w Sianowie.

 

7. Następny termin chrztu św. planujemy na niedzielę, 9 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

8. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.