Ogłoszenia 28.06.2020

XIII niedziela zwykła – 28.06.2020 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Składamy serdeczne podziękowania Rodzinom dzieci Pierwszokomunijnych - za uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii oraz za dary serca złożone dla parafii: 2 czerwone ornaty i puszkę do Komunikantów.  Dziękujemy także dzieciom za złożona ofiarę dla dzieci misji - 1532,- PLN. Bóg zapłać!

3. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Niech dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

4. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski Msze św. będą: w Lini rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 18.00. W Kętrzynie Msza św. będzie o godz. 16.30, a Niepoczołowicach o godz. 19.15. Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia również w swoich domach. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

5. We wtorek i w środę będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 8.00.

6. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się za kapłanów, a także o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

7. W I piątek będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze św. będą: w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30, w Lini o godz. 18.00.
W piątek, 3 lipca przypada w liturgii święto św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: w piątek od godz. 9.00 - Niepoczołowice i Zakrzewo oraz trasa ks. Proboszcza. W sobotę od godz. 10.00 - Linia i Kętrzyno. W sierpniu nie planujemy odwiedzin.

9. W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 8.30 będzie Msza św. i kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca.

10. W niedzielę, 5 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

12.  Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

13.  Z naszej wspólnoty parafialnej zmarła śp. Stanisława Hinc (lat 81) z ul. Okrężnej w Lini.
Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00. Różaniec za zmarłą będzie w naszym kościele: w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00; w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00, w a dniu pogrzebu - o godz. 9.30