Ogłoszenia - 21.06.2020

XII niedziela zwykła – 21.06.2020 r.

15.00 – Godzina Miłosierdzia

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego

2. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 - w naszej parafii 37 dzieci przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. z rana będą w zmienionym porządku: o godz. 7.15 - w Lini i w Niepoczołowicach; o godz. 9.00 - w Lini i w Kętrzynie; po południu o godz. 15.00 w Lini z nabożeństwem Godziny Miłosierdzia.

W dzisiejszą niedzielę zachęcamy, aby o godz. 17.00 w swoich domach lub w plenerze odprawić Nabożeństwo Czerwcowe i dołączyć do niego zawierzenie Maryi. Modlitwie niech przewodniczą rodzice lub rodzice chrzestni dzieci I Komunijnych.

W ramach Białego Tygodnia – od poniedziałku do piątku dzieci będą miały swoje Msze św. o godz. 18.00 oraz sobotę  o godz. 8.30.

3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

We wtorek ze względu na bierzmowanie w Strzepczu Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00.

4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Msze św. będą: o godz. 16.30 w Lini i w Kętrzynie, a także o godz. 18.00 w Lini i  w Niepoczołowicach.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

W piątek o godz. 7.15 odprawimy Mszę św. dziękczynną na zakończenie katechizacji w parafii w roku szkolnym 2019/2020.

6. W sobotę, 27 czerwca wspominany w liturgii NMP Nieustającej Pomocy. Msze św. o godz. 8.30 w ramach białego tygodnia odprawimy z nowenną do MBNP – nie będzie nowenny w środę.

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze