Ogłoszenia 14.06.2020

XI niedziela zwykła – 14.06.2020 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do  strażaków,  a także wszystkich za przygotowanie dekoracji swoich domów i posesji. Dziękujemy  za przywiezienie brzózek do kościoła i obejścia. Bóg zapłać!!! W ramach oktawy do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna. W czwartek na zakończenie poświęcimy wianki.

2. W tym tygodniu + w poniedziałek i w środę – w łączności z wieczorną Mszą św. będą miały miejsce dalsze przygotowania dzieci kl. 3 SP do I Komunii św.

3. W piątek przypada nasz doroczny ODPUST PARAFIALNY Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, w Kętrzynie o godz. 9.30 i w Niepoczołowicach o godz. 16.00.  Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św. wygłosi o. Łukasz  Rosiak OFM (…). Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. o 11.00 i 18.00.

W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nasz odpust obchodzony jest z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

4. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach

5. W najbliższą niedzielę, 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.3037 dzieci w naszym kościele parafialnym przystąpi do I Komunii św.  Pozostałe Msze św. będą: o godz. 7.15 w Lini i w Niepoczołowicach; o godz. 9.00 w Lini i w Kętrzynie i o godz. 15.00 w Lini z Nabożeństwem Godziny Miłosierdzia.

I Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę o godz. 9.30. Rodziny dzieci komunijnych jak i wszystkich Parafian zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty jeszcze przed odpustem, aby móc zyskać łaski odpustowe. Spowiedzi będziemy słuchać w ciągu tygodnia przed każdą Mszą św. W tym roku nie będzie/…/ księży z dekanatu.

6. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę,  5 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać od następnego poniedziałku. Dla rodziców chrzestnych spoza parafii wymagane jest zaświadczenie kwalifikacyjne od swojego proboszcza.

7. W tym roku nie organizujemy pieszej pielgrzymki do Sianowa. Zachęcamy jednak do indywidualnego uczestnictwa w łaskach odpustowych.

8. Jest do odebrania/nabycia  nowy „Pielgrzym”.