Ogłoszenia 07.06.2020

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ - 7.06.2020 r.

Kolekta inwestycyjna

(Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej)

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności

3. Nauki – spotkanie przed I Komunia św. dla dzieci kl. III SP odbędą się w poniedziałek, środę oraz w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Msze św. będą w Lini o godz.: 7.45, 11.00, 14.00 i 16.00, w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o godz. 9.30.

Procesja eucharystyczna dookoła kościoła będzie TYLKO W LINI po Mszy św. o godz. 7.45 i 11.00, oraz na zakończenie adoracji o 15.45 (adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 14.00). Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.
       W tym roku zachęcamy, aby tak jak niegdyś stroiliśmy tylko trasę procesji, teraz pokażmy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i przyozdóbmy emblematami religijnymi, flagami, kwiatami i zielenią wszystkie domy i posesje na terenie całej  naszej parafii.

W tym roku procesje będą wyjątkowo bez sypania kwiatów.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. (niedziela – o godz. 11.00) odbędzie się także procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. W sobotę, 13 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie i Mszę św. z liturgią maryjną w intencji o pokój, zgodę i miłość w rodzinach. Przynosimy ze sobą świece.

7. Za tydzień w niedzielę, 14 czerwca, wracamy do porządku Mszy św. niedzielnych sprzed pandemii. Ponadto, o godz. 11.00 w Niepoczołowicach będzie dodatkowo Msza św. w intencji Społeczności Szkolnej i za + Ks. Bazylego z okazji Dnia Patrona.

8. Za tydzień w niedzielę o godz. 13.30 w kościele w Lini odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów do Włoch z szefem biura Kaszub Travel.