Ogłoszenia 29.03.2015

Niedziela Palmowa – 29.03.2015 r.

Zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego

UWAGA!!! Wyjątkowo Dzisiaj Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz. 15.00.

1. W tym tygodniu słuchamy jeszcze spowiedzi w dekanacie: w poniedziałek w Strzepczu i we wtorek w Gowidlinie. W poniedziałek i we wtorek Msza św. będą tylko o 18.30. We wtorek o 19.00 będzie II nauka dla narzeczonych z czerwca i lipca.

2. W środę Msza św. w Lini będą tylko o 18.00. W środę po wieczornej Mszy św. będzie nauka dla rodziców i chrzestnych. Chrztu udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o 11.00 (wcześniej zapowiadaliśmy 11.30).

3. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Przed południem o godz. 10.00 w bazylice Katedralnej w Pelplinie Ksiądz Biskup Diecezjalny odprawi Mszę św. Krzyżma i przyjmie od kapłanów diecezji odnowienie przyrzeczeń. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Kaplicy Przechowania. O godz. 22.00 odśpiewamy Gorzkie Żale (wszystkie części – można zabrać teksty). Adoracja potrwa do godz. 23.00.

4. Wielki Piątek – Męki i Śmierci Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Przechowania będzie kontynuowana od 9.00. /Jutrznia/ do godz. 11.00. O godz. 15.00 wznowienie i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy liturgiczne rozpoczną się o godz. 18.00. W czasie Adoracji Krzyża odśpiewamy Gorzkie Żale (…). Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do 23.00. Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły.

5. W Wielką Sobotę wznowienie Adoracji nastąpi o godz. 9.00 /Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP/ i potrwa do godz. 15.00. Pokarmy na stół wielkanocny poświęcimy w Lini: o godz. 10.00 12.00 i 15.00; w Niepoczołowicach o 10.30 i w Kętrzynie o 11.00. /SKARBONKI/ W Wielką Sobotę post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie są obowiązkowe, ale wskazane jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów. Wznowienie Adoracji nastąpi o godz. 20.00.

6. Wigilia Paschalna w Wielką Noc Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii rozpocznie się o godz. 22.00 (jak przed rokiem!). Jest to Msza św. najważniejsza i najbardziej uroczysta w całym roku kościelnym i ona jest Rezurekcją, a nie jedynie procesja. Dlatego gorąco zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tej liturgii. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, które mają miejsce w czasie ceremonii paschalnych przynosimy świece. Prosimy również o zabranie zniczy, które po ceremoniach zaniesiemy na cmentarz. W tym roku – jak poprzednio – obrzędy nocne dopełni procesja rezurekcyjna z zapalonymi świecami –pójdziemy dookoła kościoła.

7. W Zmartwychwstanie Pańskie pozostałe Msze św. będą: w Lini rano o 8.00, następnie w Lini i w Kętrzynie o 9.30 oraz o 11.00 w Lini i w Niepoczołowicach.

8. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”

9. Różaniec Róż różańcowych i kolektę inwestycyjną ze względu na wyjazdy świąteczne przekładamy na druga niedzielę miesiąca czyli 12-go kwietnia.

10. Zapowiedzi:

Łukasz Drywa                        st. wolny         Paczewo

Aneta Lejk                              st. wolny         Linia                           (II)

Karol Ruszewski                     kawaler                       Kowale

Ewelina Schmidtke                 panna              Linia                (II)

Urząd Gminy w Lini przypomina właścicielom nieruchomości o prawnym obowiązku sprzątania chodników z różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym również z piasku. Obowiązki te wynikają między innymi z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Gminy. Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość na terenie gminy, a także inne podmioty władające nieruchomościami zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości. Prosimy o bieżące realizowanie tego obowiązku.