Ogłoszenia 31.05.2020

Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.20120 r.

Misyjny Dzień Chorych

1. Nowe przepisy Biskupa Pelplińskiego w związku ze stanem epidemii - WSKAZANIA (…)

2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. będą: w Lini o godz. 9.00, 17.00 i 18.30; w Kętrzynie o godz. 17.00, a w Niepoczołowicach o godz. 18.30.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od poniedziałku przez cały miesiąc litanię do Serca Pana Jezusa będziemy odmawiali w łączności z wieczorną Mszą św. (również w sobotę ), a w niedzielę – z Mszą św. o godz. 11.00.

5. Na prośbę rodziców UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. obecnych kl. III SP zapowiadamy na niedzielę, 21 czerwca o godz. 10.30.
Nauka – spotkanie dla dzieci będzie w najbliższy wtorek w łączności z Mszą św. o godz. 18.00. Obecność dzieci - obowiązkowa!!!!

6. W I czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi św.

7. W I piątek, 5 czerwca Msze św. będą: w Lini o godz. 9.00 i 18.00, a w kościołach filialnych o godz. 16.30.

8. W I sobotę, 6 czerwca w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 odprawimy nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: w piątek od godz. 10.00 - Niepoczołowice i Zakrzewo, w sobotę od godz. 9.30 (trasa ks. Proboszcza) i od godz. 10.00 Pozostali (Linia i Kętrzyno).

9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej: jest nowy „Pielgrzym” oraz czerwcowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

12. We wtorek, 2 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Mateusza Patelczyk (lat 30) z ul. Turystycznej w Lini. Różaniec w kościele – po wieczornych Msza św., a we wtorek o godz. 11.30. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...