Ogłoszenia 24.05.2020

VII niedziela Wielkanocna – 24.05.2020 r.

Wniebowstąpienie Pańskie uroczystość

Dzień modlitw za Kościół w Chinach, przez wstawiennictwo NMP Wspomożycielki Wiernych

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja – w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych - ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy DZIEŃ MATKI. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Tego dnia przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

We wtorek o godz. 17.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach

4. W środę Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 17.00.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się szybkie wyznaczenie, przełożonej z powodu epidemii koronawirusa, daty jego beatyfikacji.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną (obowiązek do Niedzieli Trójcy Świętej - 7 czerwca).
Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego (w łączności z nabożeństwem majowym).

7. W dalszym ciągu sakramentu chrztu św. udzielamy na indywidualne zgłoszenia.

8.  Inne ogłoszenia :

· W związku z epidemią zupełnie inny wymiar będzie miała tegoroczna diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Każda grupa może liczyć maksymalnie 10 osób (w grupie kaszubskiej pielgrzymować będą tylko księża i klerycy). Główną intencją tegorocznej pielgrzymki jest prośba o powołania dla naszej diecezji. Wszystkich pielgrzymów już dziś zachęcamy do duchowej łączności oraz do udziału w nabożeństwach, które każdego dnia pielgrzymki będą odbywać się w Kościerzynie o godz. 20.00. Możliwy jest zakup koszulki pielgrzymkowej w cenie 15 zł. Chęć zakupu koszulki pielgrzymkowej należy zgłosić do najbliższego czwartku (28 maja) do przewodnika grupy – ks. Łukasza Delewskiego bądź innych księży pielgrzymujących (z naszego dekanatu pójdzie ks. Tomasz Mizyk – wikary z parafii św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach).

· Firma 4-ECO w najbliższą środę o 18.00 w sali Belunia organizuje spotkanie dla zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii (plakat).

· Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej przypomina, że w sobotę, 30 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”. Będzie ono transmitowane przez Internet (na stronie nacalyswiat.pl) oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos.

· Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch w ciągu tygodnia zostaną  telefonicznie powiadomione o bieżącej sytuacji. W przypadku braku telefonu prosimy o kontakt na nr tel. 58 6768646 (przypominamy, ze po 6 sygnale można się nagrać).