Ogłoszenia 10.05.2020

V niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.
Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka.

Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

Zapraszamy na godz. 20.00 – na Nabożeństwo Fatimskie z zachowaniem ograniczeń (liczba uczestników i bez procesji), ale z możliwością uczestnictwa poprzez transmisję na FB. Modlić się będziemy w intencji naszej Gminy, Ojczyzny i o pokój.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. Trwają NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je: w tygodniu - po wieczornej Mszy św. (godz. 18.30 – transmisja na FB), w sobotę – po Mszy św. o godz. 8.30 (godz. 9.00 – transmisja na FB), a w niedzielę w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00 (również z transmisją na FB).

6. Sakramentu chrztu św. w dalszym ciągu udzielamy na indywidualne zgłoszenia.

7. Ojcowie Franciszkanie z Wejherowa w związku z panującą epidemią odwołali tzw. wielkie odpusty czyli na Wniebowstąpienie i na Trójcę Świętą.

8. Rekrutacja do WSD w Pelplinie:

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach naboru na rok akademicki 2020/2021. Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, powinni do 31 lipca 2020 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.: 58 536 16 64) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie dokumenty. Szczegółowe informacje: na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele i na stronie parafialnej