Ogłoszenia 03.05.2020

IV niedziela Wielkanocna – 3.05.2020 r.

„NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”

3 – 9 maja: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

Transmisje on-line nabożeństw w naszej parafii: https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

3. Przypominamy, że w naszym kościele w maju odprawiamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Matki Najświętszej:
* w tygodniu - po Mszy św. o godz. 18.00
(ok. godz. 18.30 z transmisją FB);
* w sobotypo Mszy o godz. 8.30
(ok. godz. 9.00 – z transmisją FB), a
* w niedzielę w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00
(także z transmisją FB).

Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej Matki – w naszej świątyni jak i w swoich domach. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4. W tym tygodniu Msze św. w Lini będą: o godz. 17.00 i 18.00. W piątek będzie też dodatkowo Msza św. w Kętrzynie – o godz. 17.00

5. W poniedziałek, 4 maja wspominamy w liturgii św. Floriana, męczennikapatrona strażaków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 – w intencji naszych strażaków i ich rodzin.

6. W środę, 6 maja obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

7. n W I czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele, szczególnie do naszego pelplińskiego seminarium, również z naszej parafii.
Adoracja Grupy Modlitewnej w intencji powołań – do godz. 19.30 (w łączności z nabożeństwem majowym).

8. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo i opiekę nad naszą Ojczyzną.

9. Sakramentu chrztu św. w okresie pandemii udzielamy wg indywidualnych zgłoszeń.

10. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy „Pielgrzyma” (cena 3,5 zł) oraz majowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci (w cenie 3 zł).

11. W kruchcie kościoła w Lini można zaopatrywać się w maseczki ochronne na usta i nos. Dziękujemy GDK w Lini za tę inicjatywę. /…/

12. W środę odbyły się pogrzeby: śp. Joanny Choszcz (lat 88), zam. w Lini, ul. Długa oraz śp. Stefanii Patelczyk (lat 86), zam. w Lini, ul. Polna. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne parafii (głównie na spłatę kredytu)