Ogłoszenia 26.04.2020

III niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r.

Tydzień Biblijny:26 kwietnia – 2 maja 2020

 

IV NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO

„Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36)

            Transmisje Mszy św.:

                        7.00     TVP 1               - z Łagiewnik

                        10.00   TVP Info         - z katedry wawelskiej

                        13.00   TVP Polonia   - z Jasnej Góry

 

Transmisje on-line nabożeństw w naszej parafii: https://www.facebook.com/parafia.Linia/

 

1. W III niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.

      W tym roku każdy w domu (indywidualnie lub rodzinnie) niech przeczyta jeden wybrany rozdział z księgi Mądrości Syracha (Syracydesa) i jeden rozdział z Ewangelii wg św. Mateusza

 

2. Od poniedziałku do czwartku Msze św. w Lini będą o godz.: 17.00 i 18.00. Dodatkowo we wtorek będzie Msza św. w Lini o godz. 8.00, a o godz. 17.00 w Niepoczołowicach.

 

3. W środę (29 kwietnia) przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, Patronki Europy. W środę będziemy także obchodzić dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau (1945).

 

4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – MAJ. Zamiast wieczornego różańca (o godz. 20.30) rozpoczniemy transmisje Nabożeństwa Majowego, które w Niedziele będzie w łączności z Mszą św. o godz. 11.00; w soboty z Mszą św. o godz. 8.30, a w pozostałe dni z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

 

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I Piątek Msze św. w Lini będą o godz.: 8.00, 15.00 i 18.00; w Niepoczołowicach o godz. 16.00, a w Kętrzynie o godz. 18.00. W tym miesiącu nie planujemy odwiedzin chorych (posługę sprawujemy tylko na indywidualne wezwanie).

      Na najbliższy piątek (1 maja) Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Tego dnia przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej – pamiętajmy o wywieszeniu flag jako przywiązania do barw narodowych.

      Msze Święte tego dnia w naszym kościele w Lini będą sprawowane o godz. 8.30 (z nabożeństwem 5 Pierwszych Sobót Miesiąca); o godz. 11.00, 15.00 (ślubna). W Kętrzynie Msza św. będzie o godz. 8.30 , a w Niepoczołowicach o godz. 11.00. Msza św. w sobotę o 18.00 będzie z liturgii niedzielnej.

      Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej

 

7. W przyszłą niedzielę przypada także Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele (3 –9 V).

 

8. Termin Uroczystości I Komunii św. Na wtorkowym spotkaniu rodziców zostało ustalone, że czekamy na rozwój sytuacji i przy tym zostajemy. Jeżeli termin (26/27 IX) wysunięty przez rodziców na spotkaniu będzie do zrealizowania, to będzie on dotyczył całej grupy – wszystkich dzieci (być może z ewentualnym podziałem na sobotę i niedzielę), a jeżeli nie – to I komunia odbędzie się w przyszłym roku (dla wszystkich dzieci).

 

9. Na jałmużnę wielkopostną do skarbonek Caritas zebraliśmy 1619,31 zł. Po zapłaceniu należności za skarbonki i na budowę hospicjum w Kartuzach, pozostałe pieniądze przez Caritas Parafialną będą rozdysponowane w naszej parafii.

 

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta na inwestycje parafialne (spłatę kredytu).

 

11. Kuria Diecezjalna Pelplińska przesyła linki do katechez dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz kandydatów do bierzmowania na YouTube:

Katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Katecheza online | Modlitwa - istota i znaczenie | część 1 - https://www.youtube.com/watch?v=OTJXqADe_zE&t=7s

Katecheza online | Modlitwa w praktyce | część 2 - https://www.youtube.com/watch?v=UV0546BbjcM

Katechezy dla rodziców kandydatów do bierzmowania

Katecheza - online | Bierzmowanie | ks. bp Arkadiusz Okroj - https://youtu.be/U3qcPez3ydc

Katecheza - online | Bierzmowanie – kerygmat - https://youtu.be/-J6HXB6bhKE

 

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

  • śp. Joanna Choszcz (lat 88), zam. w Lini, ul. Długa.  Msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 10.00 (wcześniej o godz. 9.30 - złożenie ciała Zmarłej do grobu)
  • śp. Stefania Patelczyk (lat 86), zam. w Lini, ul. Długa.  Msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 12.00 (wcześniej o godz. 11.30 - złożenie ciała Zmarłej do grobu)