Ogłoszenia 28.08.2016

XXII niedziela zwykła – 28.08.2016 r.

1. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. będą o 17.00 i 18.00.We wtorek 16.00 do 17.00 i w środę od 17 do 18 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św. Dzieci rozpoczynające „I piątki” przyjdą na spowiedź we wtorek z książeczkami.

2. We wtorek po Mszy św. o 18.00 jak przed rokiem – rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu pod nazwą Jerycho Różańcowe.

Przypominamy, że nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, (my czuwamy jedną dobę). W tym czasie sprawujemy codzienną Msze Święte, wielokrotnie i „na okrągło” rozważamy tajemnice Różańca, a o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W nieustające, całodobowe czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem są ofiarowywane – za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny –  następujące intencje:

• wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy,

• łaskę wiary dla narodów Europy i o powstrzymanie zła.

• Wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli.

• nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski.

• obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu.

• odkrycie daru Eucharystii

• silne, zdrowe i Bogiem mocne rodziny

Plan Adoracji: … zakładka INNE/OGŁOSZENIA INNE/

1. W środę o godz. 18.50 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich pielgrzymów wyjeżdżających do Rzymu.

2. W czwartek o 8.00 będzie dodatkowa Msza św. w Lini: na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego w intencji uczniów, nauczycieli i personelu wszystkich szkół z terenu naszej parafii oraz za zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. W Niepoczołowicach rok szkolny rozpocznie się o godz. 9.00.

Dowozy:

• Potęgowo  7.10

• Tłuczewo Poligon                           7.20

• Tłuczewo                                            7.25

• Kobylasz                                             7.20

• Niepoczołowice Folwark              7.20

• Niepoczołowice                                7.25

• Zakrzewo                                            7.45

1. W I Czwartek Miesiąca po wieczornej Mszy św. do 19.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Grupa Modlitewna.

2. W I Piątek Miesiąca Msze św. będą o 16.30 w kościołach filialnych i o 18.00 w Lini.

3. W sobotę po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo Maryjne z racji I soboty miesiąca. O 8.00 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

4. W przyszłą niedzielę w łączności z Mszą św. o 11.00 będzie poświecenie tornistrów pierwszoklasistów.

5. O 15.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III rozpoczynających przygotowania do I Komunii św. z rodzicami /jedno z rodziców/.

6. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

7. Za tydzień o 13.00 zapraszamy do Strzepcza na obchody Dziękczynienia w Gminie Linia za tegoroczne plony.

8. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielą 11 września podczas Mszy św. o 15.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

9. W sobotę 10-go będziemy gościć pielgrzymów z Lęborka. Za tydzień będzie można złożyć ofiary do puszek na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów.

10. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”, oraz nowy numer „Małego Pielgrzyma” i inna prasa katolicka.

11. Zmarł + Brunon Studziński, l. 73. Zam. w Kętrzynie. Pogrzeb będzie w Strzepczu w poniedziałek o 12.30. Pokropienie w kaplicy 11.45. Różaniec w kościele w Kętrzynie o godz. 19.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

• Gminny Dom Kultury w Lini i VI Lińska Drużyna Starszoharcerska im. V Wileńskiej Brygady AK serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Linia na obchody z okazji 77 rocznicy wybuchy II Wojny Światowej, które odbędą się w Lini, przy obelisku Ofiar Marszu Śmierci w dniu 01.09.2016 r. – zbiórka o godz. 4.30. W programie m.in. modlitwa, zapalenie zniczy, złożenie wiązanek.