Ogłoszenia 12.04.2020

ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE 12.04.2020 r.

Transmisje on-line nabożeństw w naszej parafii: https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1.  Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2020 r. - on-line

2. Podziękowania: Ks. Łukaszowi, panu Organiście, Ministrantom, Lektorom, wszystkim Parafianom za poczynione przygotowania do tych świąt w naszej świątyni (ciemnica – grób); na cmentarzu, w kościołach filialnych; za wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia (transmisje), za wszelkie posługi, zaangażowanie, poświęcenie, za dane świadectwo wiary oraz zrozumienie i oddanie Kościołowi składamy serdeczne - Bóg zapłać! Niech Bóg za wszelkie dobro darzy Was obfitością łaski i serca napełnia swoim pokojem.

3.Dzisiaj (Niedziela Zmartwychwstania) Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00 (transmisja), 9.30, 11.00 (transmisja) i 14.00; w kościołach filialnych: w Kętrzynie o godz. 8.00, a w Niepoczołowicach o godz. 9.30.

4. W Poniedziałek Wielkanocny (13 kwietnia) Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00 (transmisja), 9.30, 11.00 (transmisja) i 14.00!!!; oraz w kościołach filialnych: w Kętrzynie 9.30 i w Niepoczołowicach o 11.00.

5. W środę przypada rocznica sakry biskupa seniora Piotra Krupy (1984).

6. Od Wielkiego Piątku trwamy w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Zmartwychwstania i przez kolejne dni do soboty włącznie modlić się będziemy Nowenną do Bożego Miłosierdzia PRZED każdą Mszą św.

7. Od wtorku do piątku Msze św.  w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo w środę o godz. 16.30.

8. W najbliższy piątek – z racji przypadającej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego - NIE MA wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9. Za tydzień – Niedziela Bożego Miłosierdzia – przypada DOROCZNY ODPUST na FILII w KĘTRZYNIE. Msze św. w Kętrzynie będą rano o godz. 8.00 i o godz. 11.00 (transmisja). Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy w łączności z sumą odpustową.
Msze św. w Lini będą o godz. 8.00, 11.00 i 14.00.
W Niepoczołowicach o godz. 9.30.
Ze względu na ograniczenia państwowe również w tę niedzielę nie będzie procesji wielkanocnej.

10. W związku z pytaniami o termin I Komunii św. w naszej parafii, informujemy, że  na chwilę obecną wiąże nas ogłoszenie Biskupa Diecezjalnego, który zachęca, aby na razie nie odwoływać tej uroczystości. Wciąż czekamy na rozwój sytuacji. To samo dotyczy bierzmowania.

11. Na chwilę obecną nie podajemy terminów chrztu św. W sprawach naglących prosimy o  kontakt telefoniczny.

12. W sprawach narzeczeńskich - małżeńskich prosimy również o kontakt indywidualny (od środy), najlepiej telefoniczny 58 6768646 (po 6 sygnale można się nagrać).

13. Komunikat rzecznika policji z Wejherowa:

· Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie zwraca się z prośbą o przypomnienie przepisów co do liczby osób uczestniczących w zgromadzeniach religijnych (5 osób).

· Jednocześnie jest prośba, aby również na cmentarzach nie dochodziło do sytuacji grupowania się ludzi (2 osoby/rodzina, 2m). Chcąc odwiedzić swoich bliskich, można to zrobić jedynie w sposób zapewniający bezpieczeństwo.

· Sytuacja panująca obecnie w Polsce i na świecie jest bardzo trudna. Od każdego z nas oczekuje się osobistego  zaangażowania, bo jedynie w ten sposób jesteśmy zdolni wspólnie razem przeciwdziałać pandemii.