Ogłoszenia 05.04.2020

Niedziela Palmowa – 5.04.2020 r.

Transmisje on-line nabożeństw w naszej parafii: https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. Z  Dekretu Biskupa Pelplińskiego:

· Po Mszy Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament pozostaje w tabernakulum (nie urządza się tzw. Ciemnicy)

· W czasie Triduum cześć Krzyżowi Świętemu – także podczas indywidualnego nawiedzenia jest oddawana wyłącznie przez ukłon lub przyklęknięcie.

· W Wielką Sobotę w parafiach nie należy organizować błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny (ani w kościele, ani poza kościołem). W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej w czasie wielkanocnego śniadania. Tekst liturgii jest zamieszczony na Facebookulub tutaj

2. Do środy Msze św. w Lini będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.00.

3. Od poniedziałku do środy będzie okazja do spowiedzi św. w Lini (przepisy - do 5 osób): godz. 15.00-16.00 i 18.00-19.00.

4. CHORYCH Z POSŁUGĄ SAKRAMENTALNĄ odwiedzimy – od godz. 10.30:

· w poniedziałek (ks. proboszcz): ul. Turystyczna – Wrzosowa - Kobylasz - Wybud. pod Potęgowo

· we wtorek: Niepoczołowice - Linia Dworzec - Zakrzewo

· w środę: Linia (wieś) - Kętrzyno

5. WIELKI CZWARTEK jest pamiątką ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.

· 8.00 – otwarcie kościoła parafialnego (czwartek – sobota)

· 18.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ (transmisja) (bez procesji do kaplicy przechowania)

· 20.30 – Gorzkie Żale (transmisja).

6. WIELKI PIĄTEK – MĘKI I ŚMIERCI PAŃSKIEJ.

·   12.00 – Droga Krzyżowa (transmisja )

·   15.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień I) (transmisja)

·   18.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU (transmisja)

·   20.30 – Gorzkie Żale (transmisja)

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły.

7. WIELKA  SOBOTA

· 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień II) (transmisja)

· W Wielką Sobotę post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie są obowiązkowe, ale wskazane jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów. (błogosławieństwo pokarmów wg dekretu biskupa).
Skarbonki Caritas można zostawiać w Wielka Sobotę przed ołtarzem Jezu Ufam Tobie.

8. WIGILIA PASCHALNA w Wielką Noc Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii

·   21.00 – LITURGIA Wigilii Paschalnej (transmisja)  -  BŁOGOSŁAWIEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE

9.  ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE  - Msze św. będą: w Lini - godz. 8.00 (transmisja), 9.30 11.00 (transmisja) i 14.00 – na zakończenie nowenna do Bożego Miłosierdzia z Koronką (dzień III), a w Kętrzynie – godz. 8.00 i w Niepoczołowicach – godz. 9.30.

10. Zarząd Wydawnictwa Bernardinum informuje, że kolejny numer dwutygodnika diecezjalnego „Pielgrzym” (7/2020) nie zostanie dostarczony do parafii. Od 2 kwietnia br. będzie dostępna bezpłatna wersja tego wydania w formie pdf na www.pielgrzym.pelplin.pl

11. OGŁOSZENIA CARITAS

· W okresie Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii prowadzona będzie akcja pomocy dla samotnych seniorów i osób niepełnosprawnych. Będzie to pomoc rzeczowa w formie żywności, opału czy inne według zgłoszonych potrzeb.Prosimy o kontaktowanie się z członkami Parafialnego Zespołu Caritas ( 664 418 858 lub 887 070 545)  lub z biurem parafialnym w celu zgłaszania potrzebujących.

· Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Okażmy serce tym, którzy dbają o nasze zdrowie. Pomóżmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Ofiary można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”. Informacje na stronie Caritas Diecezji: pelplin.caritas.pl oraz pod numerem telefonu 585361531.

12. W piątek  odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Albeckiego (lat 81) z Osieka. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…