Ogłoszenia 19.04.2015

III niedziela Wielkanocna – 19.04.2015 r.

Tydzień Biblijny 19 – 25.04.2015

Dzisiaj ♯♪ godz. 16.00 wielkanocny koncert scholii „Boże Łapki” ♫

1. Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek w garażu i na parkingu przy poczcie (wokół garażu) w godz. Od 10.00 do 14.00 będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzęt elektrycznego i elektronicznego na rzecz potrzebującym pomocy zwłaszcza w krajach misyjnych. Akcję przeprowadza organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. /Ulotki/

2. W środę ze względu na pogrzeb + Ks. prałata Wojciecha Kasyny – Kanclerza Kurii, który odbędzie się w Pelplinie i egzaminy gimnazjalistów – Msze św. w Lini będą o 7.00 oraz wieczorem o 17.00 i 18.00.

3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Parafia Miechucino zaprasza na odpust. Suma odpustowa będzie o godz. 18.00. Msze św. w Lini będą o 7.00 i 17.00.

4. W sobotę przypada w liturgii święto św. Marka Ewangelisty.

5. Za tydzień, ze względu na wyjazd ks. Tadeusza ze strażakami do Częstochowy, Msza św. niedzielna w Kętrzynie będzie w sobotę o 16.30.

6. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza rozpoczniemy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele (26 IV – 2 V). Za tydzień procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o 8.00.

7. Za tydzień – podobnie jak przed rokiem – wolontariusze z Kartuskiego Hospicjum Domowego w ramach akcji ”Pola nadziei” przeprowadza zbiórkę pieniędzy na pomoc chorym objętym opieką w tym ośrodku. Kartuskie hospicjum jest jedynym związanym z naszą Caritas Diecezjalną.

8. Zapowiedzi:

Marian Milewczyk              kawaler          Linia

Emilia Doering                     panna            Luzino (II)

Rafał Soldatk                       kawaler          Kętrzyno

Marta Thiel                           panna             Linia              (I)

Mateusz Szczypior              kawaler          Linia

Jowita Rohde                       panna              Kębłowo (I)

Wójt Gminy Linia oraz GS LZS w Lini zapraszają na X Jubileuszowy Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – Linia 2015. Impreza odbędzie się 26 kwietnia o godz. 12.00 na stadionie sportowym w Lini.