Ogłoszenia 22.03.2020

IV niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

1.  Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – w tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku

2.  PRO MEMORIA

I. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, Kuria Pelplińska przypomina, że w dalszym ciągu obowiązują w diecezji zalecenia Biskupa Pelplińskiego opublikowane w ogłoszeniach parafialnych przed tygodniem ( zarządzenia z 12 i 13 marca 2020 r.)

II. Kapłani proszeni są o jedność, zwłaszcza w kwestii udzielania wiernym Komunii Świętej na rękę oraz przestrzegania zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób.

III. W odpowiedzi na punkt 5 (Kurenda poz.59) wprowadzamy dodatkowe godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu połączone z możliwością przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. Spowiedzi będziemy słuchać w Lini, w salce w kruchcie kościoła i w zakrystii.
Plan adoracji i spowiedzi jest podany w INTENCJACH MSZALNYCH. Czas Komunii św. rozpoczął się w Środę Popielcową dlatego serdecznie prosimy o odpowiedź na to zaproszenie. O ile Komuś nie pasuje podany termin zawsze może przyjść w dogodnym  czasie z zachowaniem ograniczenia do 50 osób, lub umówić się z dowolnym księdzem (ofiara na kościół).

IV. W punkcie 6 czytamy „Msza św. pogrzebowa sprawowana jest tylko dla najbliższej rodziny bez wprowadzania trumny do kościoła”.

3. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej przygotowuje rekolekcje w formie on-line dla dorosłych i młodzieży (dostępne od Niedzieli Palmowej).

4.  W poniedziałek Msza św. będzie koncelebrowana o godz. 18.00, a we wtorek o godz.: 17.00 i 18.00.

5.  W środę (25 marca) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy w Lini o godz. 10.30.  Mszę św. w intencji  zmarłych z Gromady Zakrzewo odprawimy w następną niedzielę tj. 29 marca o godz. 13.30. Pozostałe Msze św. w środę będą o godz. 9.00 i 18.00.

6. W czwartek będzie tylko Msza św. koncelebrowana o godz. 18.00., w piątek jak zwykle, a w przyszłą niedzielę wg INTENCJI .

7. Transmisje na FB (o ile nie będzie sygnału na kanale parafialnym prosimy o łączenie się z kontem Jan Szulc):

·  Różaniec - codziennie (do odwołania) - godz. 20.30

·   Msza św. (25 marca) - godz. 18.00

·   Droga Krzyżowa - piątek - godz. 17.00

·   Msza św. i Gorzkie Żale - Niedziela - godz. 11.00

8. Jest do odebrania – nabycia nowy „Pielgrzym”.

9.      We wtorek odbył się pogrzeb śp. Włodzimierza Wrońskiego (lat 62) Linia. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …

10. W ciągu tygodnia na zakończenie Mszy św. będzie możliwość poświęcenia wody. Prosimy wszystkich chętnych parafian o przynoszenie wody do poświęcenia – z domu (w butelkach lub innych naczyniach).