Dyspensa i Msza w TV

OGŁOSZENIE!!!

W związku z zagrożeniem koronawirusem i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce – i ograniczeniu liczby wiernych w kościołach na Mszy św. do 50 osób przypominamy, iż

Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zgodnie z Zarządzeniem Rady Stałej KEP

udziela dyspensy

od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

oraz możliwości uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu:

·   osobom w podeszłym wieku,

·   osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)

·   dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

·   osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

INFORMACJE  w sprawie transmisji Mszy Świętych

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1 (Bazylika Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach)

9:00 – Polsat News (Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie)

9:00 – Polskie Radio Program 1 (Bazylika św. Krzyża w Warszawie)

9:30 – Telewizja TRWAM

10:30 – Polsat Rodzina (Msza św. dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie)

11.00 – TVP 1

11:00 – ONET i TVN24 (kościół Seminaryjny w Warszawie)

13:00 – TVP Polonia (kościół św. Joachima w Sosnowcu)

15:00 – Msza św. z kaplicy Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny (Wideo: YouTube/radioglos; Facebook/radioglos; Audio: Pelplin 91,4 FM, Szymbark 94,2 FM, Chojnice 97,1 FM oraz www.radioglos.pl

15:00Msza św. z naszego koscioła parafianego w Lini z Naboże nstwem Godziny Miłosierdzia (Wideo: https://www.facebook.com/parafia.Linia/)

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

***********************************************************************************

RÓŻANIEC

W związku z prośbą Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do kapłanów – od dzisiaj o godzinie 20.30bez udziału wiernych – będziemy odmawiali w naszym kościele parafialnym

- MODLITWĘ RÓZAŃCOWĄ -

w intencji: osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, służb medycznych i sanitarnych. Będziemy prosili Miłosiernego Boga o zmiłowanie i oddalenie chorób, a Najświętszą Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych o wsparcie.

Prosimy wszystkich Parafian, aby w tym samym czasie – w duchowej łączności – odmawiali różaniec w swoich rodzinach.

Dzisiaj, tj. sobota (14 marca 2020 r.) początek transmisji różańca na Facebooku – o godz. 20.30