Ogłoszenia 01.03.2020

I Niedziela Wielkiego Postu –1.03.2020 r.

Kolekta inwestycyjna

1. W dzisiejszą niedzielę (I Niedzielę Wielkiego Postu) przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny

2.Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.) zapraszamy w piątki o godz. 8.00 i 18.00; o godz. 17.00 - Droga Krzyżowa dla dzieci. Gorzkie Żale - w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

3. W poniedziałek, 2 marca przypada rocznica sakry biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

4. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza.
W środę ze względu na spowiedź w Tuchlinie Msze św. będą o godz. 16.00 i 18.30.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Z tej racji zapraszamy do spowiedzi św.:
w środę: od godz. 15.30 – uczniów kl. IV SP;
w czwartek: od godz. 16.15 – młodzież kl. VII SP;
                          od godz. 17.30 – młodzież kl. VIII SP.

6. W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – będziemy prosić o nowe i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej

7. W I piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia oraz prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla innych.
Msze św. będą: w Lini – o godz. 8.30 i 18.30; dodatkowo w kościołach filialnych o godz. 16.00.

8. W I sobotę o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a po Mszy św. o godz. 8.30 będzie kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca – z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.
Od godz. 9.00/9.45 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

9. W naszym dekanacie przeprowadzany jest Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywają się czasie Wielkiego Postu w parafii Miechucino - w soboty o godz. 19.00.

10. Za tydzień przypada Niedziela „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz polskich misjonarzy.

11. Za tydzień w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić o. Łukasz OFM Conv.
W sobotę na godz. 20.30 zapraszamy młodzież na naukę stanową i Apel Maryjny (szczególnie dla kandydatów do bierzmowania).
Za tydzień w niedzielę ze względu na rekolekcje Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. 13.30.

12. Wydział Teologiczny UMK w Toruniu od 1 października 2020 r. oferuje Studia Podyplomowe w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów oraz uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym, w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, jak i do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej.
Studia Podyplomowe będą prowadzone w Pelplinie i w Toruniu, przez cztery semestry. Wszelkich informacji udziela ks. prof. Janusz Szulist, e-mail: szulist@umk.pl

13. W niedzielę (15 marca) o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie. Następny termin chrztu to Niedziela Zmartwychwstania (12 kwietnia).

14. W nawiązaniu do Listu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny w każdą niedzielę Wielkiego Postu po ogłoszeniach parafialnych, a przed błogosławieństwem, śpiewane będą we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej „Suplikacje” jako modlitwa błagalna o powołania do stanu kapłańskiego, a w czasie nabożeństwa Gorzkich żali przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem – krótka adoracja Jezusa Eucharystycznego w intencji o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa.

15. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w soboty 14 marca i 18 kwietnia 2020 r., w godz. od 10.00 – 13.00.
Collegium Marianum to szkoła z bogatą tradycją i męskim internatem. Od lat cieszy się wysokim poziomem nauczania oraz kształtuje ducha katolickiego wśród swoich wychowanków.
Od roku szkolnego 2020/2021 oprócz klasy męskiej dla mieszkańców internatu, będzie utworzona klasa koedukacyjna dla dziewcząt i chłopców, którzy chcą dojeżdżać do szkoły. Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl.