Ogłoszenia 23.02.2020

VII niedziela zwykła – 23.02.2020 r.

Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu

(23 II – 1 III)

1. W niedzielę, poniedziałek i we wtorek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

· Niedziela -  po Mszy św. o 15.00 do 17.00

· Poniedziałek - po Mszy św. o 8.00 do 10.00 oraz po Mszy św. o 18.00 do 21.00

· Wtorek - po Mszy św. o 8.00 do 10.00 oraz po Mszy św. o 18.00 do 21.00

2. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. będą w Lini o godz. 6.30, 17.00 i 18.30; w Kętrzynie o godz. 17.00, a w Niepoczołowicach o godz. 18.30.
Błogosławieństwo POPIOŁU I POSYPANIE POKUTNE będzie podczas każdej Mszy św., a nadto w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o godz. 11.00 odbędzie się błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne jako odrębna celebracja z Liturgią Słowa (szczególnie dla dzieci szkolnych)

Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak we wszystkie piątki roku - z wyjątkiem uroczystości liturgicznych).
      Ponadto – w Popielec i w Wielki Piątek – katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ścisłego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia.
     Przypominamy także, że przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz udziału w zabawach.

3. Od środy do niedzieli wraz z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas, przeżywając „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty” (26 II - 1 III).

4. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się I nauka dla narzeczonych (mających ślub w czerwcu).

5. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych :

a. Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 8.00 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b. Droga Krzyżowa dla dzieci - w piątki o godz. 17.00 (bez Mszy św.)

c. Gorzkie Żale - w  niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. W sobotę, 29 lutego w naszym dekanacie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać przez cały Wielki Post – w każdą sobotę o godz. 19.00 - w Miechucinie.

7. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

8. W niedzielę (15 marca) podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”.

OŁOSZENIA INNE:

* Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Zebrane środki przeznaczamy m. in. na zakup łóżek rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie leczenia i rehabilitacji dzieci i dorosłych, w tym chorych na nowotwory.
Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi, okażmy serce, tym którzy potrzebują wsparcia. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

* Wójt Gminy Linia oraz Grupa GlobalECO serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące dotacji i ulg w 2020 roku na instalacje fotowoltaiczne.
Spotkanie odbędzie się w: środę, 26 lutego 2020 r. o godz. 19.00 - Gminny Dom Kultury, ul. Turystyczna 3. Więcej info tutaj.

* Dzisiaj /niedziela/ o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura dla wyjeżdżających na pielgrzymkę parafialną do Włoch w czerwcu / lipcu 2020 r.