Ogłoszenia 16.02.2020

VI niedziela zwykła – 16.02.2020 r.

15.00 – nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Kolekta na remont katedry i  seminarium

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego i modlitwę Ojcze nasz… i Wierzę… można uzyskać odpust zupełny.

3. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura dla pielgrzymów wyjeżdżających w czerwcu do Włoch. Do tego czasu prosimy o przygotowanie części wpłaty – 200 Euro (…)

5. 7 czerwca odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.  Ze względu na ograniczoną ilość  miejsc konieczne jest zgłoszenie swojego udział z uprzedzeniem (organizatorzy będą przydzielać karty wstępu).
Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem – autokarem, a także indywidualnie prosimy o zgłaszanie się (zapisy) u duszpasterzy do końca lutego.

6. Inne ogłoszenia:

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).
Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.