Ogłoszenia 3.05.2015

V niedziela wielkanocna – 3.05.2015 r.

Dzień modlitw w intencji polskiej emigracji

1. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do pielęgnowania tej tradycji przy krzyżach i kapliczkach.

1. W środę przypada liturgiczne święto Św. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów. W środę będzie w Lini dodatkowa Msza św. o 17.00.

1. W czwartek o 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie. W czwartek po wieczornej Mszy św. w Lini będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania.

1. W piątek przypada uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek będzie tylko jedna Msza św. w Lini w koncelebrze o 18.00.

1. Procesja wielkanocna w przyszłą niedzielę będzie przed Mszą św. o 11.00.

1. W sobotę 16 maja wyruszy tradycyjna Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na jej zorganizowanie. /pojazdy, dziewczęta do noszenia obrazu/

1. Kartuskie Centrum Caritas przesyła podziękowanie za złożone ofiary na Hospicjum Domowe. Zebrana u nas kwota to 994 zł 02 gr.

1. Zapowiedzi:

Paweł Dolny                           kawaler           Gdańsk

Joanna Pipka                           panna              Linia               (II)

Adam Dymek                      kawaler           Wejherowo

Monika Konkol                    panna              Wejherowo     (II)

Przemysław Cierocki             kawaler           Jeżewo

Weronika Klejna                    panna              Niepoczołowice          (I)

Krystian Brzozowski           kawaler           Lewino

Kamila Woźniak                  panna              Linia    (I)

Marcin Arendt                        kawaler           Niepoczołowice

Ewa Głodowska                     panna              Bukowina       (I)

• UG, GDK i ZS w Strzepczu zapraszają na uroczystość z okazji 70-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej, która odbędzie się 8 maja 2015r. w Strzepczu. 10.45 – Zbiórka przed kościołem w Strzepczu; 11.00 – Msza św.; 12.00 – złożenie wiązanek; 12.30 akademia w ZS

• Wójt Gminy Linia, GDK, ZKP o/Linia zapraszają na spotkanie z ks. prof. Janem Perszonem Temat: „Czy młodzi Kaszubi wierzą jeszcze w Boga?” //8 maja godz. 19.00 w GDK //promocja książki „Kaszubi, tożsamość, rodzina.” // /ankieta/

• „Wójt Gminy Linia zachęca mieszkańców do składania wniosków dotyczących montażu mikroinstalacji, które wpływają na oszczędność rachunków za prąd. Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania w wysokości 90%. Szczegółowe informacje na stronie: www.gminalinia.com.pl oraz  w Urzędzie pok. nr 4 w godz. 7.30-15.30, nr tel. 512 177 995. Termin składania wniosków do 6 kwietnia 2015 do godz. 15.”