Ogłoszenia 09.02.2020

V niedziela zwykła – 9.02.2020 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

2. We wtorek (11 lutego) we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

W wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 16.15:

o we wtorek – młodzież kl. VII SP

o w środę – młodzież kl. VIII SP

Obecność młodzieży na spotkaniu obowiązkowa!!!.

4. W czwartek o godz. 17.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach.

5. W piątek, 14 lutego przeżywać będziemy święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
W liturgii wspominamy także św. Walentego, prezbitera i męczennika. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

6. Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

7. Następny termin chrztu św. zapowiadamy na niedzielę (15 marca) o godz. 11.00. W kwietniu udzielimy chrztu św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 11.00.

8. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania (nabycia) nowy numer „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci w nowej cenie 3 zł.

9. W sobotę, 29 lutego w naszym dekanacie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać przez cały Wielki Post – w każdą sobotę o godz. 19.00 - w Miechucinie. Informujemy również, że ze względu na małą frekwencję kurs w tej formie będzie tylko raz w roku. Nie będzie kursu na jesień.

10. W środę odbył się pogrzeb śp. Janiny Grzenkowicz (lat 71) z Lini.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

11.   Inne ogłoszenia:

· Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje kurs wychowawcy wypoczynku. Zajęcia odbywać będą się w następujących dniach: 7, 14, 21 marca 2020 roku, w godz. od 9.00 do 16.00, w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegółowe informacje dla chętnych na stronie internetowej parafii w Aktualnościach

·   UG Linia informuje o spotkaniach wiejskich:

o      Zakrzewo               10 lutego         17.00 /szkoła/

o      Niepoczołowice     10 lutego         19.00 /szkoła/

o      Kętrzyno                            11 lutego         19.00 /szkoła/

o      Kobylasz-Potęgowo          17 lutego        18.00 /sala GDK Linia/

o      Linia                                   19 lutego         18.00 /sala GDK Linia/