Ogłoszenia 19.01.2020

II niedziela zwykła – 19.01.2020 r.

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

15.00 - Godzina Miłosierdzia

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w sobotę, 25 stycznia – w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. W nadchodzącym tygodniu Msze św. w Lini będą:

·   Poniedziałek   8.00                 18.00

·   Wtorek            8.00                 18.00

·   Środa               8.00     9.00

·   Czwartek         8.00                 18.00 /w Niepoczołowicach/

·   Piątek              8.00                 18.00

·   Sobota                         8.30     18.00

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W piątek, we wspomnienie św. Franciszka Salezego przypada dzień modlitw za dziennikarzy.

5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

6. Dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i poświęcenie świec, o które rodzice starają się we własnym zakresie.

7. Przypominamy, że następny termin chrztu zapowiedzieliśmy na niedzielę, 9 lutego.

8. Informujemy, że intencje mszalne na bieżący rok są już prawie zajęte. Od lutego będziemy przyjmowali rezerwacje /…/ (rocznice, jubileusze …) na 2021 r.

9. Przypominamy o segregacji odpadów na cmentarzu parafialnym. Pod wiatą są  ustawione  pojemniki: 1) do szkła, 2) do plastików, folii plastikowych. Odpady, które ulegają biodegradacji (liście, naturalne kwiaty, ziemia z doniczek, trawa, gałęzie…) prosimy składać na wyznaczonych miejscach. Papier prosimy zabierać ze sobą do domów.

10. Wizyta Duszpasterska - kolęda

11. Dzisiaj (niedziela) kolęda na Szkolnej od 2 do 26 rozpocznie się o godz. 13.30.

12. W poniedziałek (20 stycznia) o godz. 10.30 w Kamienicy Królewskiej odbędzie się pogrzeb naszej parafianki śp. Marii Cechosz (lat 61) z Niepoczołowic. Różaniec jest odmawiany w kościele w Niepoczołowicach o godz. 19.00, a w dniu pogrzebu w Kamienicy Królewskiej o godz. 9.30. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

13. W dniach od 24 do 26 stycznia 2020 r. w Domu Rekolekcyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pom. odbędą się doroczne rekolekcje dla rolników i członków ich rodzin.
Zgłoszenia i rezerwację noclegów należy kierować bezpośrednio do Domu Rekolekcyjnego Księży Werbistów: ul. Długa 22, 86-130 Laskowice Pom.; tel. 52 330 73 00; e-mail: biuro@werbisci-laskowice.org.