Ogłoszenia 12.01.2020

NIEDZIELA  CHRZTU  CHRYSTUSA

- 12.01.2020 r. -

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd i wystrój świątecznych dekoracji do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. W tym tygodniu od wtorku do piątku włącznie – ze względu na kolędy – Msze św. w Lini będą  tylko rano o godz. 8.00 i 9.00.

3. W piątek (17 stycznia) obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”.
Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. Następny termin  chrztu św. w naszej parafii wyznaczamy na niedzielę, 9 lutego.

6. Zapraszamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma” .

7. W miniony poniedziałek (6 stycznia 2020 r.) odbył się w naszej parafii ORSZAK TRZECH  KRÓLI. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.

W sposób szczególny dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminnej Orkiestrze Dętej z kapelmistrzem p. Ewą Studzińską na czele; uczestnikom konkursu „Całe stworzenie wielbi Boga”, młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Lini za "Kaszubskie Gwiżdże", a także wszystkim uczestnikom Orszaku.

Osobne podziękowania składamy Dyrekcji GDK za zorganizowanie w naszym kościele koncertu Zespołu Równica  z Ustronia. Bóg zapłać!!!

8. Kolędy odwiedziny duszpasterskie

9. Gminny Dom Kultury w Lini zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia rozwijające zainteresowania, muzyczne, sportowe oraz różnego rodzaju gry i zabawy od poniedziałku do czwartku, w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych.
Szczegółowe informacje znajdują się w gablotach informacyjnych oraz na stronie GDK i Urzędu Gminy Linia"

12. W poniedziałek o 9.30 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Cyman (lat 53) z Igrzecznej. Różaniec za zmarłego będzie w kościele: w sobotę po Mszy o godz. 18.00, a w dniu pogrzebu – pół godziny przed ceremonią. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …