Ogłoszenia 05.01.2020

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5.01.2020 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 jeszcze raz zapraszamy na koncert zespołu „Równica” z Ustronia. Z tej racji zapowiedziana na dziś kolęda rozpocznie się dopiero po zakończeniu występu, a po Mszy św. drugi ksiądz pomoże w kolędowaniu od skrzyżowania z ul. Łąkową (ok. godz. 16.15)

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr

3. O godz. 12.10 zapraszamy na przemarsz Orszaku Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 11.00 zbierzemy się przed budynkiem OSP, gdzie będzie można się przebrać i przygotować do przemarszu. Jak w latach poprzednich prosimy o przygotowanie strojów wg przydzielonych kolorów i gromadzenie się przy osobach w danym kolorze.

Ameryka Pn i Pd

czerwony:

Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo

Europa

biały:

Niepoczołowice całe

Azja

żółty:

Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo

Afryka

zielony:

Długa po stronie nieparzystej, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice

Australia i Oceania

niebieski:

Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna

Do kościoła pójdziemy tradycyjnie – dookoła kapuśniaka. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa  na drodze. W kościele pokłonimy się św. Rodzinie i tam nastąpi ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego.  W Uroczystość Trzech Króli Msze św. będą jak w niedziele.

4. We wtorek, środę i czwartek Msze św. będą rano o godz. 7.00 i 8.00. W piątek Msze św. będą o godz.  8.00 i 19.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. dzieciom naszej parafii. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafii.

7. Przy wyjściu z kościoła można zabrać folder Kartuskiego Hospicjum Stacjonarnego z informacjami o postępach w budowie obiektu i sposobach pomocy tej placówce.