Ogłoszenia 17.05.2015

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

(VII niedziela wielkanocna) – 17.05.2015 r.

Kolekta dzisiejsza na zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

1. W poniedziałek i w piątek Msze św. w Lini będą o 8.30 i 18.00.

2. W poniedziałek o 18.45 odbędzie się drugie spotkanie dla narzeczonych z sierpnia.

3. W tym tygodniu nauki dla dzieci przed I Komunia św. będą we wtorek, w środę  i w czwartek o 16.30 /we wtorek i czwartek uczestniczą we Mszy św. o 16.00/. Następne spotkania będą we wtorek 26.05. i w środę 27.05 o godzinie 16.30.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto obchodzone jest w Kościele jako Misyjny Dzień Chorych. W ciągu tygodnia w łączności z nabożeństwem majowym odmawiać będziemy modlitwy do Ducha Świętego na wzór dawnej Nowenny do Ducha Świętego.

5. W NIEDZIELĘ 24.05.2015 NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ W NIEPOCZOŁOWICACH. BĘDZIE DODATKOWA MSZA ŚWIĘTA W LINI O GODZ. 9.30!!!

6. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na naukę w piątek po wieczornej Mszy św.

7. Procesja wielkanocna w przyszłą niedzielę będzie przed Mszą św. o 11.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci obecnych II klas w celu ustalenia terminu I Komunii św. w 2016 r.

9. W minionym tygodniu na zorganizowanie pielgrzymki zebraliśmy do puszek 1200,- zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu wysłaliśmy 1600,- zł. Bóg zapłać!

10. ZAPROSZENIE BISKUPA DIECEZJALNEGO NA ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE 23 maja 2015
    Umiłowane Siostry i Bracia, Kochani Kapłani!
    Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, których udzielę 12 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. To ważne wydarzenie dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, która otrzyma dar nowych kapłanów.
    Dziękuję i gratuluję Parafiom, z których wywodzą się przyszli kapłani. Tam, gdzie wiara jest żywa, Bóg wzbudza powołania, a te znajdują dobrą atmosferę do wzrostu i rozwoju.
    Dziękuję Rodzinom przyszłych prezbiterów. Niech Wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, stale towarzyszy waszym synom na ich kapłańskiej drodze życia.
    Do wspierania modlitwą przyszłych kapłanów, szczególnie w ostatnich dniach przygotowań do święceń, zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji, zwłaszcza starszych, chorych i cierpiących, którzy łączą swoje cierpienia z Chrystusem, Najwyższym Kapłanem.
    Zapraszam na powyższe uroczystości, które odbędą się w sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, wiernych, siostry i braci zakonnych oraz kapłanów. Wszystkim zatroskanym o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz wszystkim dobrodziejom naszego Pelplińskiego Seminarium Duchownego z serca błogosławię.
                                                                          Wasz Biskup
                                                                      +Ryszard Kasyna