Ogłoszenia 22.12.2019

IV niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

1. W poniedziałek Msze św. będą rano o 6.40 i wieczorem na zakończenie rorat dla dzieci wyjątkowo o 17.00. Przed południem od 8.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

2. We wtorek (24 grudnia), czyli w Wigilię Narodzenia Pańskiego Msza św. będzie tylko rano o godz. 8.00. W Wigilię, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale biskupi polscy zachęcają do jej zachowania.
W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu

3. W środę (25 grudnia) przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy będzie odprawiona tradycyjna Msza św. Pasterska. W ciągu dnia Msze św. będą o godz. 9.00 w Lini i w Niepoczołowicach oraz o godz. 11.00 Lini i w Kętrzynie.

4.      W czwartek (26 grudnia) II dzień Świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. odprawimy jak w niedziele, łącznie z Mszą św. o godz. 15.00.
W czwartek będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby KUL i szkolnictwa katolickiego.

5. W II Święto o godz. 14.30 zapraszamy dzieci na przywitanie żłóbka (będziemy śpiewać kolędy, a dzieci prosimy o przygotowanie wierszyków).
Ofiary składane przy żłobku przeznaczone są na potrzeby misji.

6. W piątek (27 grudnia) przeżywać będziemy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna  udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych), a w sobotę (28 grudnia) przeżywać będziemy święto Świętych Młodzianków. W piątek i sobotę Msze św. będą o godz. 8.30 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy św. po homilii nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy więc małżonków, aby na Mszę św. przyszli razem J

8. Również w przyszłą niedzielę od godz. 12.30 po Niepoczołowicach będą kolędować uczniowie SP. Odwiedziny rozpoczną się od szkoły  za tory jedną stroną i potem pozostałe domy.

9. 6 stycznia 2020 r. odbędzie się w naszej parafii VII Orszak Trzech Króli. Pozostajemy przy tradycji  ubierania się  wg kolorów różańca misyjnego. Na koniec Orszaku w kościele nastąpi rozstrzygnięcie „Konkursu: całe stworzenie wielbi Boga”. Przewidziane są cenne Nagrody!!! W zorganizowaniu, jak i do udziału w orszaku zapraszamy orkiestrę… strażaków/!!!/…oraz wszystkich parafian i gości. W tym roku przemarsz rozpoczniemy w łączności z całą Polską po  Mszy św. o 11.00, czyli ok. południa (10 min na zorganizowanie i ustawienie).

Podział parafii na kolory:

Ø czerwony: Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo

Ø biały: całe Niepoczołowice

Ø żółty: Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo

Ø zielony: Długa po stronie nieparzystej, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice

Ø niebieski: Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna /…/

10. W niedzielę (12 stycznia) w święto Chrztu Pańskiego udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w piątek  po świętach oraz 2 lub 3 stycznia 2020 r.

11. Odwiedziny duszpasterskie – KOLĘDA 2019/2020

L.p.