Ogłoszenia 08.12.2019

II niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.

Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie

Kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - o godz. 12.00 – 13.00.  Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w naszym kościele parafialnym.

2. W tym tygodniu słuchać będziemy spowiedzi w parafiach dekanatu. Plan spowiedzi jest zapisany pochyłą czcionką w planie intencji mszalnych. Również ze względu na spowiedź w dekanacie - Msza św. wieczorna będzie w czwartek i piątek o godz. 18.30 !!!

3. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku).
Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. Pamiętajmy w modlitwach szczególnie o naszej Ojczyźnie.

4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 21 grudnia.

5. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka przed chrztem będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.30. Rodziców i chrzestnych  - ze względu na spowiedź w Tuchlinie - prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty we wcześniejszym terminie. Następny termin chrztu  to niedziela Chrztu Pańskiego (12 stycznia 2020 r.)

6. 6 stycznia 2020 r.  odbędzie się w naszej parafii VI Orszak Trzech Króli. W tym roku ogłaszamy konkurs pod hasłem: „Całe stworzenie wielbi Boga” – przygotowujemy przebrania zwierząt i roślin.
Chęć uczestnictwa zgłaszamy u duszpasterzy do Niedzieli św. Rodziny (29 grudnia br.). Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu Orszaku.

7. Przypomnienia Caritas Parafialnej:

· Prowadzona jest coroczna akcja Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena małej świecy, wynosi jak przed rokiem 9 zł, a dużej 15 zł.

· W Adwencie przeprowadzimy zbiórkę żywności, jak przed rokiem w formie daru ołtarza, czyli zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczych i chemicznych do kościołów (Linia, Kętrzyno, Niepoczołowice) w sobotę i  niedzielę (zza tydzień - 14/15 grudnia). W Lini będzie można przynosić dary jeszcze do następnej środy.

·  Spotkanie wigilijne dla samotnych będzie w niedzielę 22 grudnia 2019 r.

· Zabawa charytatywna – bal karnawałowy (na sali weselnej u P. Garskich) zaplanowana jest na sobotę 25 stycznia 2020 r. (koszt biletu wstępu: 160 zł od pary – do nabycia u członków Parafialnego Zespołu Caritas)

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się w kościele krótkie spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających w przyszłym roku do Włoch, zapisanych na liście (bilet: 445 zł + dowód osobisty)