Ogłoszenia 01.12.2019

I niedziela Adwentu – 1.12.2019 r.

- Kolekta inwestycyjna -

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara – jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele o godz. o godz. 6.40 i wieczorem o godz. 18.00.
Małe dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Dzieci (SP do kl. VI i młodsze) obecne na wieczornej Mszy św. (także rano) otrzymają obrazek (czyli znak uczestnictwa w roratach).
      W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień

4. W środę o godz. 10.00 w Kętrzynie będzie dodatkowo Msza św. za + Edytę Bednarek – od społeczności szkolnej.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej. Spowiedź św. z racji I piątku będzie:

o        w środę             17.15 – 18.00 – bierzmowani – kl. VII SP

o        w czwartek       16.30 – 17.15 – bierzmowani – kl. VIII SP

17.15 – 18.00 – kl. IV SP

6. W I piątek – uwielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa z aktem wynagrodzenia za grzechy. Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.30, a w Lini o godz. 6.40 i 18.00

7. W I sobotę – uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na godz. 8.00 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i po rannej Mszy św. na nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót.
W sobotę od godz. 9.00 (ks. Proboszcz), a od godz. 9.45 (ks. Łukasz) odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę także o godz. 16.30 będzie dodatkowa Msza św. w Lini – w intencji Pszczelarzy.

8. W niedzielę (8 grudnia) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na  Mszę św. i poświęcenie medalików o godz. 11.00.
Po Mszy św. odbędzie się także spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III.

9. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel, a kolekta będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej.

10. Zachęcany parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzyma”, a także grudniowy numer „Małego Pielgrzyma” – tym razem z Puzzlami świątecznymi - cena 6,50 zł.

11.  Caritas Parafialna informuje:

· Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy coroczną akcję Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena małej świecy, wynosi jak przed rokiem 9 zł, a dużej 15 zł. (do Caritas w Pelplinie odpowiednio 7 zł  i 13 zł.)

· W Adwencie przeprowadzimy zbiórkę żywności, jak przed rokiem w formie daru ołtarza, czyli zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczych i chemicznych do kościołów (Linia, Kętrzyno, Niepoczołowice) w sobotę i  niedzielę ( 14/15 grudnia). W Lini będzie można przynosić dary jeszcze do środy po tej dacie.

· Spotkanie wigilijne dla samotnych będzie w niedzielę 22 grudnia 2019 r.

· Zabawa charytatywna – bal karnawałowy (na sali weselnej u P. Garskich) zaplanowana jest na sobotę 25 stycznia 2020 r. (koszt biletu wstępu: 160 zł od pary – do nabycia u członków Parafialnego Zespołu Caritas)

12. 6 stycznia 2020 r.  odbędzie się w naszej parafii VII Orszak Trzech Króli. W tym roku zapraszamy do wzięcia także udziału w konkursach organizowanych przez  Fundację Orszaku... Szczegóły tutaj.

13. Gminny Żłobek „Promyczek” w Lini zaprasza na kiermasz świąteczny w piątek (6 grudnia) od godz. 14.00, który połączony będzie z Dniem Otwartym Żłobka.