Ogłoszenia 24.11.2019

XXXIV niedziela zwykła – 24.11.2019 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

2. W dzisiejszą uroczystość, po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek  (26 listopada) przypada w liturgii wspomnienie św. Jana BerchmansaPatrona Ministrantów.

4. W sobotę (30 listopada) przypada w liturgii święto Św. Andrzeja Apostoła, brata św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa

5. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Od następnego poniedziałku (2 grudnia) rozpoczynamy Roraty. Zachęcamy starszych, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów (…).

Od przyszłej niedzieli zaczynamy również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę przed IV niedzielą Adwentu, czyli 21 grudnia.

7. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 15 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci można zgłaszać w tym tygodniu do piątku włącznie. Następny  termin wyznaczamy  na Niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020 r.

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.