Ogłoszenia 10.11.2019

XXXII niedziela zwykła – 10.11.2019 r.

1. Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie – tym razem szczególnie w Sudanie Południowym.
Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na ten cel.

2. W poniedziałek (11 listopada) obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.

Wójt Gminy Linia, Rada Gminy oraz Gminny Dom Kultury w Lini zapraszają mieszkańców do uczestnictwa w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele NSPJ w Lini o godz. 10.30. Po Mszy odbędzie się Apel Poległych oraz złożenie wiązanek pod pomnikiem Ofiar Marszu Śmierci.

Po części oficjalnej zapraszamy do Gminnego Domu Kultury na część artystyczną oraz ciepły posiłek.

3. W poniedziałek (dzień ustawowo wolny od pracy i handlu) Msze św. w Lini będą rano o godz. 8.00, 9.00 i 10.30 – za ojczyznę. Nie będzie Mszy św. po południu

4. W tym tygodniu Msze św. będą: w środę o godz. 17.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00) i dodatkowo w Niepoczołowicach o godz. 17.00.

5. Zdrowaśki za zmarłych będziemy odmawiali w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 7.40 i po Mszy św. o godz. 9.00; we wrotek i środę: o godz. 16.40 i po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W czwartek o godz. 16.30 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VII SP), a w piątek (15 listopada) o godz. 17.20 w SP w Lini rozpoczną się rekolekcje kerygmatyczne „GPS” dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (kl. VII SP) z naszej parafii i ze Strzepcza.
W piątek zajęcia potrwają do godz. 19.30. W sobotę będą kontynuowane od godz. 8.50, a zakończą się Mszą św. o godz. 15.00.
Na zajęcia w szkole młodzież przynosi obuwie zmienne. Na sobotę przewidziany jest posiłek (zupa) oraz podwieczorek i ciepły napój. Poza tym młodzież zaopatruje się w sama w suchy prowiant.
Inne sprawy będą uzgodnione z uczniami w szkole.

7. 1 listopada przy naszym cmentarzu parafialnym Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne zebrała 4054,77 zł. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie. Z tej racji będziemy gościli w naszej parafii kleryka IV roku naszego seminarium – kl. Bartosza Peplińskiego (bez sobotniej Mszy św. wieczornej i Kętrzyna).
Po Mszy św. o godz. 11.00 – zapraszamy młodzież (kandydaci do bierzmowania – OBOWIĄZKOWO) na spotkanie z Klerykiem naszego seminarium. Będzie możliwość nabycia płyty kleryckiego zespołu „CIS” oraz książki (wywiady redaktorów „Spojrzeń”)

9. W przyszłą niedzielę, z racji 3 niedzieli miesiąca w łączności ze Mszą św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”.

10.Dzisiaj odbyły się chrzty w naszej parafii. Następny termin chrztu to niedziela, 15 grudnia o godz.11.00

11. Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego w dniu 19 listopada (od 8.00-10.00) w Ośrodku Zdrowia w Lini. Szczegóły na plakacie.