Ogłoszenia 27.10.2019

XXX niedziela zwykła – 27.10.2019 r.

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła

2. Przed nami ostatnie dni października - ostatnie dni modlitwy różańcowej. W środę i w czwartek po Mszy św. o 18.00 w Lini prosimy o prowadzenie różańca Grupę Modlitewną. Dzieci zapraszamy na Różanie (1 dziesiątka) do czwartku włącznie o godz. 17.00.

3.  Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych (i z okazji I piątku):

·   Środa:   16.15–17.00 – bierzmowani kl. VII SP

·   Czwartek16.00 –16.30 – uczniowie kl. IV SP

16.30 –17.00 – bierzmowani kl. VIII SP

4. Spowiedź św. z okazji Wszystkich Świętych i dni eucharystycznych:
w Kętrzynie będzie w środę - od godz. 19.00 do 19.15
w Niepoczołowicach w środę - od godz. 19.30 do 20.00
w Lini w czwartek - od godz. 19.00 do 19.30.

5. W I piątek (1 listopada) w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. odprawimy jak w niedziele. Około godz. 12.00 udamy się w procesji na cmentarz z modlitwami za naszych zmarłych.
Modlitwy I Piątku pozostawiamy indywidualnej pobożności wiernych (podpisy).

6.  W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i przez cały Dzień Zaduszny /sobota/ można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz modlitwę słowami: Ojcze nasz…  i Wierzę

W dniach 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

Za powyższe dzieła, odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu czterech zwykłych warunków: stan łaski uświęcającej; Komunia święta; brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; dowolna modlitwa za Ojca Świętego i według jego intencji

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze z Niepoczołowic będą przy cmentarzu parafialnym zbierać ofiary do puszek na budowę stacjonarnego hospicjum w Lęborku w ramach akcji „Zapal znicz pamięci”

8. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie tylko w kościele w Lini począwszy od nowego tygodnia. Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży

9. W I sobotę (2 listopada) wspominamy w liturgii Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) Msze św. będą w Lini o godz.: 7.00, 8.30, 10.15 i z liturgią niedzielną o godz. 18.00; w Kętrzynie o godz. 8.30; a w Niepoczołowicach o godz. 11.30.

10. W tę sobotę z racji Dnia Zadusznego nie będzie nabożeństwa 5 pierwszych sobót (pozostawiamy je również indywidualnej pobożności wiernych). W sobotę od godz. 9.15 odwiedzimy chorych (tylko ks. Łukasz)

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

12. Sakramentu chrztu św. w listopadzie udzielimy w niedzielę (10 listopada) o godz. 11.00.

13. Pielgrzymka do Włoch (lista została już zamknięta)

14. Gmina Linia ogłasza dodatkowy nabór uczestników  do projektu pn. „Odnawialne źródła energii oraz instalacje solarne na terenie gminy miasta Redy i miasta Puck oraz gminy Luzino, Linia, Łęczyce i Gniewino”.
Szczegóły i informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń i na stronie www.