Ogłoszenia 20.10.2019

XXIX niedziela zwykła – 20.10.2019 r.

Kolekta na misje katolickie

15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny (20-26 X 2019). Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny.
Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła.
Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej

2.  Różaniec dla dzieci  będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (w łączności ze Mszą św.). Pozostałych zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św.
W sobotę po rannej Mszy św. o godz. 8.30, a w niedzielę po Sumie parafialnej o godz. 11.00.

3. We wtorek (22 października) przypada w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

4. W sobotę przypada rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata!!!

5. W przyszłą niedzielę - ostatnią października - obchodzić będziemy uroczystość Rocznicy Poświecenia Własnego Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. wieczornej i różańcu (ok. godz. 19.00).

7. Przed tygodniem na żywy pomnik Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1615,40 zł. Bóg zapłać!

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest dziś do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych dziękujemy za opiekę nad cmentarzem sołectwu Kętrzyno. W tym roku prosimy, by o czystość cmentarza przez rok dookoła (do września włącznie) troszczyli się parafianie z sołectwa Zakrzewo.
Jeszcze raz wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia. Liście z grobów i alejek i zwiędłe kwiaty z ziemią z doniczek (bez doniczek) prosimy składać na wyznaczonych miejscach.
Przypominamy także o sprawdzeniu poprawności strony internetowej www.linia.grobonet.com. Dziękujemy!

10. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u p. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży /karteczki …/.

11. Przy wyjściu z kościoła można zabrać szczegółowy plan pielgrzymki parafialnej do Włoch (28.06–07.07.2020). Zapisy chętnych na pielgrzymkę u ks. Proboszcza