Ogłoszenia 13.10.2019

XXVIII niedziela zwykła – 13.10.2019 r.

Nadzwyczajny miesiąc misyjny

1. Dzisiaj obchodzimy 19. Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”, a w środę, 16 października będziemy wspominać 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na cel fundacji – do specjalnych puszek przy wyjściu z kościoła.

2.  Październik to miesiąc modlitwy różańcowej.  Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św.

Dzieci na nabożeństwo różańcowe w Lini (1 dziesiątka) od tego tygodnia zapraszamy od poniedziałku do piątku w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00.

3. W poniedziałek (14 października) obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. We wtorek (15 października) obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Wspominamy w tym dniu wszystkie dzieci zmarłe w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności.
Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty swojego dziecka – odmówimy w tym dniu różaniec święty w intencji zmarłych dzieci oraz ich rodzin

5. W środę będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach o godz. 18.00, a czwartek w Lini o godz. 7.00 .

6. W piątek (18 października), w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

7. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy także chętnych nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pańskim.

8. W przyszłą niedzielę, we wspomnienie św. Jana Kantego będziemy się modlić za uczelnie katolickie.
Również w tym dniu będziemy wspominać rocznicę pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939.

9. Przyszła niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny (20 – 26 X). Kolekta z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby misji.

10.   Przed tygodniem na rzecz kartuskiego hospicjum zabraliśmy 2189,40 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

11. Na niedzielę (20 X) nie zgłoszono dzieci do chrztu. Chrzty zapowiadamy na kolejną niedzielę 28 października podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu można zgłaszać jeszcze w nadchodzącym tygodniu do środy włącznie.
W listopadzie udzielimy chrztu w niedzielę (10-go) o godz.11.00.

12. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia oraz o segregacji śmieci.
W nadchodzącym tygodniu powinny być ustawione pojemniki na odpady segregowane. Prosimy o zachowanie dyscypliny w tym względzie.
Przypominamy również o stronie www.linia.grobonet.com, aby sprawdzić poprawność danych swoich bliskich zmarłych.

13. Przy wyjściu z kościoła można zabrać szczegółowy plan pielgrzymki parafialnej do Włoch (28.06–07.07.2020). Zapisy chętnych na pielgrzymkę u ks. Proboszcza