Ogłoszenia 29.09.2019

XXVI niedziela zwykła – 29.09.2019 r.

1. W poniedziałek będzie dodatkowo Msza św. o godz. 19.00 w Niepoczołowicach.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie w łączności z wieczorną /ostatnią/ Mszą św.
Grupa Modlitewna w październiku /w środy/ będzie prowadzić różaniec jako modlitwę całej parafii po wieczornej Mszy św.).
W niedziele różaniec będzie po Sumie Parafialnej.
Różaniec dla dzieci w Lini będzie w tym tygodniu od wtorku do czwartku o godz. 16.00 (1 dziesiątka różańca) --- kapliczka MB (karta obecności dzieci na rożańcu).

3. Październik będzie w Kościele powszechnym Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje – upraszajmy potrzebne łaski misjonarzom i misjonarkom za przyczyną Matki Bożej, umacniajmy naszą wiarę przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny

4. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Spowiedzi św. będziemy słuchać wg planu:

· Czwartek: 16.30 – 17.00 (młodzież kl. VIII SP); 17.30 – 18.00 (młodzież  kl. VII SP)

· Piątek: 17.00 – 18.00 (uczniowie kl. IV SP i pozostali)

5. W I czwartek miesiąca różaniec połączymy z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

6. W I piątek miesiąca - uwielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa wynagradzając za nasze grzechy i grzechy innych.
Msze św. w piątek będą: w Niepoczołowicach o godz. 16.00, w Kętrzynie o godz. 18.30, a w Lini o godz: 8.00, 16.00 i 18.00.

Piątkowy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania.

7. W I sobotę miesiąca będzie dodatkowo Msza św. o gody. 6.45.
O godz. 7.15 będzie wyjazd na Kongres Róż Różańcowych do Pelplina (koszt 30 zł).
Na godz. 8.00 zapraszamy parafian do odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
O godz. 8.30 - Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca z modlitwą różańcową (tym razem nie będzie różańca wieczorem).
W sobotę odwiedzimy także chorych  z posługą sakramentalną od godz. 9.45.

8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 w Lini poświęcimy różańce dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św. (dzieci z Kętrzyna i Lini).
Dzieci ze szkoły w Niepoczołowicach będą miały poświęcenie różańców w poniedziałek odpustowy o godz. 11.00.
Prosimy rodziców dzieci klas III SP, które jeszcze nie oddały deklaracji zgłoszenia dziecka  do I Komunii, aby uczyniły to do dzisiaj (tj. niedzieli, 29 września)

9. W przyszłą niedzielę również podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w kościele.
W przyszłą niedzielę zbierana będzie także kolekta inwestycyjna. W przyszłą niedzielę zbierana będzie kolekta inwestycyjna.

10. W sobotę (12 października) rozpocznie się w parafii w Miechucinie dekanalny kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w soboty o godz. 19.00 (19 i 26 października oraz 9, 16 i 23 listopada).

11. Wolontariusze z Kartuskiego Centrum CARITAS za tydzień (6 X – bez soboty) przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na budowę hospicjum (w ostatnich miesiącach zostały wyciągnięte mury, a obecnie budynek jest przykrywany konstrukcją dachową).
Wszyscy dobroczyńcy zaproszeni są na koncert pt.„Dwa światy” w kolejną niedzielę (13 X) w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach  o  godz. 19.00 (wystąpi zespół Exodus).

12. W ramach nadzwyczajnego miesiąca misyjnego 9 X będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – ZOSTAŃ PATRONEM POLSKICH MISJONARZY”. Dochód z akcji przeznaczony jest na finansowanie misji. Więcej szczegółów podamy za tydzień. (ULOTKI)

13. W środę odbyły się pogrzeb śp. Anieli Baranowskiej (lat 86) z Zakrzewa. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…