Ogłoszenia 22.09.2019

XXV niedziela zwykła – 22.09.2019 r.

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe

2. W piątek ze względu na spowiedź w Strzepczu Msze św. w Lini będą o godz. 16.00 i 18.00.

3. W najbliższą sobotę (28 września) w Siemirowicach odbędzie się kongregacja dekanalna kapłanów. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 10.00 w kościele parafialnym w intencji zmarłych kapłanów naszego dekanatu.

4. W przyszłą niedzielę (29 września) przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu Parafia Strzepcz zaprasza na sumę odpustową ku czci św. Michała Archanioła o godz. 11.30, a Parafia Łebunia o godz. 12.00.

5. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (6 października) podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do chrztu św. prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

6. W sobotę (12 października) rozpocznie się w parafii w Miechucinie dekanalny kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w soboty o godz. 19.00 (19 i 26 października oraz 9, 16 i 23 listopada)

7. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy kolejny numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

8. Do najbliższej środy prosimy o zapisywanie się na wyjazd na Dekanalny Kongres Róż Różańcowych do Pelplina na dzień 5 października. Wyjazd autokaru o godz. 7.30; o godz. 9.00 – recepcja, 10.00 – konferencja, 11.00 – Msza św. w Katedrze, 13.00 – Różaniec.

9. Rekolekcje GPS dla uczniów klas VII SP (kandydatów do bierzmowania) zostały wyznaczone na dni 15-16 listopada br. Odbędą się one w SP w Lini (tak jak w ubiegłych latach). Szczegóły podamy w najbliższym czasie.

10. W czwartek odbył się pogrzeb + Józefa Kos (lat 89) z Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…