Ogłoszenia 7.06.2015

X niedziela zwykła – 7.06.2015 r.

Dzień Dziękczynienia – zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności skierowujemy do budowniczych stacji procesyjnych, służby ołtarza, chóru, orkiestrze, strażaków, służbie liturgicznej, harcerzy, niosących krzyż, obrazy, baldachim, pocztów sztandarowych, dziewczynek sypiącym kwiaty i do całej obsługi, a także wszystkich za przygotowanie dekoracji trasy przejścia. Bóg zapłać! W ramach oktawy Uroczystości Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie poświęcimy wianki.

2. W poniedziałek Msze św. będą o 8.30 i 18.00.

3.  Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania od wtorku w łączności z wieczorną Mszą św. We wtorek rozpocznie się również Nowenna do Ducha Świętego jako bezpośrednie przygotowanie duchowo-formacyjne. W sobotę to spotkanie będzie w łączności z Nabożeństwem Fatimskim, a w niedzielę w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00.

4. W czwartek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00.

5. W piątek przypada nasz doroczny odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 odprawi O. Kazimierz Szulc OFM Conv., Kustosz Kustodii Kenijskiej/kolekta/. Pół godziny przed sumą będzie okazja do spowiedzi św. z udziałem zaproszonych kapłanów. Pozostałe Msze św. w odpust będą w Lini o 8.30 i wieczorem o 19.00. W Niepoczołowicach o 16.00 i w Kętrzynie o 18.00.   Odpust parafialny   jest świętem najwyższej rangi, dlatego pamiętajmy o uszanowaniu świątecznego charakteru tego dnia. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nasz odpust obchodzony jest w świecie jako Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. W sobotę w Lini będzie dodatkowa Msza św. o 16.30, ale nie będzie Mszy św. o 8.30. Msza św. o 18.00 będzie z liturgii niedzielnej. Na godzinę 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie w intencji – o pokój, zgodę i miłość w rodzinach. Prosimy na procesję przynieść ze sobą świece.

7. W tym tygodniu do czwartku można zgłaszać dzieci do chrztu św. Sakramentu udzielimy w niedzielę 21 czerwca o godz. 15.00.

8. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i do nabycia inna prasa katolicka.

9. Zmarła + Regina Bigus l. 73 z Potęgowa. Różaniec za zmarłą jest odmawiany w domu o 19.00. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 10.00. Wcześniej poświęcenie w Potęgowie o 9.30. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…