Ogłoszenia 15.09.2019

XXIV niedziela zwykła – 15.09.2019 r.

15 – 21 IX - Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania

Dożynki Diecezjalne w Lubaniu

Kolekta inwestycyjna

1.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny

2.  Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich

3. We wtorek (17 września) z racji 80. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę pamiętajmy w modlitwach o Polakach prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie.

4. We wtorek o godz. 19.30 odbędzie się konferencja dla kapłanów rejonu Lęborskiego.

5.  W środę (18 września) przypada w liturgii święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży. Młodzież (szczególnie kandydatów do bierzmowania) zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

Uczniowie kl. VII SP złożą podczas Mszy św. deklarację rozpoczęcia dwuletniego okresu przygotowania, a kl. VIII SP rozpoczną Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, gromadząc się na Mszy św. także w czwartek i piątek o godz. 18.00

6. W sobotę (21 września) przypada w liturgii święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

7.  Najbliższy termin chrztu św. jest zaplanowany na niedzielę 6 października podczas Mszy św. o 11.00.

8.  W miniony czwartek w Lubichowie odbył się pogrzeb + ks. Jana Kulasa (lat 70) – proboszcza z Lubichowa, kiedyś wikariusza w naszej parafii. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

9. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego zaprasza wspólnoty Róż Różańcowych na Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych, który odbędzie się w I sobotę miesiąca, 5 października o godz. 10.00 w Katedrze w Pelplinie. Prosimy Zelatorów Róż o odebranie zaproszenia – bezpośrednio po Mszy św.

10. 12 października 2019 r. w parafii św. Marcina w Sierakowicach odbędzie się II Diecezjalny Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio. Szczegóły i program na plakacie oraz stronie www. Zapisy dla członków lub chcących założyć takie grupy e-mailowo: psierakowicem@diecezja-pelplin.pl lub telefonicznie 58 684 79 25 do 4 października.