Ogłoszenia 08.09.2019

XXIII niedziela zwykła – 8.09.2019 r.

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września

3. W minionym tygodniu (wtorek/środa) uczestniczyliśmy – już po raz czwarty – w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel, włączyli się w modlitwy i dali wspaniałe świadectwo wiary. Bóg zapałać!

4. Wczoraj /w sobotę/ na obiedzie gościliśmy pielgrzymów z Lęborka (ok. 300 osób), a na noclegu pielgrzymów z Łeby (20 osób). Popołudniu przyjechała również grupa (62 osoby) rowerowa z Lęborka z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego.

Serdeczne podziękowania składamy kucharkom, strażakom, pracownikom GDK, Paniom z „Bądźmy Razem” i wszystkim, którzy włączyli się ugoszczenie pielgrzymów: za przygotowanie obiadu, sprawne wydawanie posiłku, szkole za udostępnienie noclegu.

5. W poniedziałek i środę Msze św. w Lini  będą: rano o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 i 18.00.

6. W piątek (13 września) o godz. 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w intencji - o wzrost wiary dla parafian i odwagę w głoszeniu Królestwa Bożego.
W ten piątek Msza św. będzie o godz. 17.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00).

7.  W sobotę (14 września) przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

8. Za tydzień, w niedzielę (15 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu.
Nauka dla rodziców i chrzestnych
będzie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Następny termin chrztu to niedziela (6 października).

9. SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów kl. VII SP mających rozpocząć dwuletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania,
a w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 dla uczniów kl. VIII SP.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III SP rozpoczynających przygotowania do I Komunii św. Obecność przynajmniej jednego rodzica obowiązkowa.

10. W sobotę o godz. 10.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla ministrantów. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy także nowych chłopców, chcących służyć przy ołtarzu.

11. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” i wrześniowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

12. Przed tygodniem O. Kazimierz na misje w Kenii zebrał 5126,90 zł i serdecznie dziękuje za złożone ofiary.
W poniedziałek o godz. 8.00 Ojciec odprawi jeszcze
Msze św. w intencji Parafian i Dobroczyńców, a następnie udaje się do Warszawy, skąd odleci do Kenii.

13. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

14. Za tydzień będzie zbierana kolekta na inwestycje parafialne.

15. Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę św. w języku migowym, która odbędzie się w niedzielę (15 września) o godz. 15.00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia (Szarytki) w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12