Ogłoszenia 25.08.2019

XXI niedziela zwykła – 25.08.2019 r.

1. W minione wtorki (13 i 20 sierpnia) PZ Caritas przygotował dzieciom naszej parafii wyjazdy, z których łącznie skorzystało 89 dzieci. Wszystkie atrakcje zostały pokryte z funduszy Caritas, ale mogły się one odbyć przede wszystkim dzięki zaangażowaniu Członków Zespołu – 5 osób. Bóg zapłać!

2. W tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. w Lini będą o godz. 8.30, 17.00 i 18.00 (w środę o 8.30 i 18.00).

3. W poniedziałek (26 sierpnia) przypada w liturgii Uroczystość NMP Częstochowskiej. Parafia Tuchlino zaprasza na sumę odpustową o godz. 11.00.

4. W piątek będzie OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego oraz   już !!! z okazji I piątku , który przypada w następnym tygodniu.

Dzieci i młodzież w Kętrzynie i w Niepoczołowicach będą mieć spowiedź w piątek przed Mszą św. o godz. 16.00.
     Uczniów kl. IV – VI  z pozostałych miejscowości zapraszamy do Lini w piątek na godz. 17.00, a młodzież przygotowująca się do bierzmowania na godz. 17.30.

Msza św. w Lini będzie tylko jedna - o godz. 18.30!!!

5. Młodzież szkół średnich zapraszamy do spowiedzi  w sobotę od godz. 9.30 do godz. 10.00.

6. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego  będzie w poniedziałek (2 września) o godz. 8.00.

7. Przed tygodniem zebraliśmy do puszek dla S. Maksymiliany 1.233,-  Bóg zapłać! W tym tygodniu siostra wraca już do Kamerunu.
W połowie września wraca do Kenii O. Kazimierz, który za tydzień  powie Słowo Boże (poza Mszą św. o 5.00 i w Niepoczołowicach).
W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek jako nasz dar dla O. Kazimierza.  Parafialna kolekta inwestycyjna będzie w niedzielę następną – 8 września.

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” .

9. Od miesiąca nasza parafia posiada stronę internetową Cmentarza Parafialnego, dostępną pod adresem: www.linia.grobonet.com
W zakładce wyszukiwarka, wpisując imię bądź nazwisko, można odnaleźć groby swoich bliskich (odpowiedni sektor, rząd i numer grobu).
Prosimy o sprawdzenie poprawności danych tam umieszczonych i przekazywanie ewentualnych błędów do ks. Łukasza – najlepiej w formie pisemnej.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym. (oraz plakat „Zostań katechetą”)

11. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak i osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia podyplomowe realizowane będą w Toruniu i w Pelplinie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Wszelkich informacji udziela także: ks. prof. Janusz Szulist: (szulist@umk.pl) oraz na stronie https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/, telefon do Wydziału Teologicznego: (056) 611 4990; 611 4994; e-mail: teologia@umk.pl

12. Obchody 1 września:

·   UG, GDK i ZHP  1 września (niedziela) o godz. 4.45 zapraszają na obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej /Apel oraz złożenie kwiatów i zniczy/.

·   Z tej samej okazji o godz. 5.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji ofiar II wojny i o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, a także o  pokój na świecie.

13. Inne ogłoszenia:

· w przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki Gminne w Strzepczu (godz. 13.00 - Msza św.; godz. 14.00 Korowód Dożynkowy; 15.00 występy zespołów działających przy GDK; godz. 16.00 – Turniej Sołectw i …)

·   Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do pielgrzymowania na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się w dniach 31 sierpnia  i 1 września br. w Częstochowie.

Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędą się tradycyjnie w III niedzielę września (15 września) w Lubaniu.

14. W miniony czwartek odbył się pogrzeb śp. Jana Walkusz (lat 90) z Zakrzewa. Zdrowaś Maryjo…