Ogłoszenia 11.08.2019

XIX niedziela zwykła – 11.08.2019 r.

1. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o 16.00 i 17.00.

2. We wtorek (13 sierpnia) na godz. 20.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Będziemy modlić się w intencji – o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Przynieśmy ze sobą świece. Poza tą Msza św. będzie jeszcze Msza św. o godz. 17.00.

3. W środę (14 sierpnia) z okazji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego po Mszach św. będzie można uczcić relikwie świętego. Parafia w Kamienicy Królewskiej zaprasza na odpust ku czci św. Maksymiliana w Załakowie. Suma o godz. 11.00. Msze św. w Lini będą o 16.00 i 17.00.

4. W czwartek (15 sierpnia) przypada w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

6. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców będzie w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Następny termin chrztu św.  to wcześniej zapowiadana niedziela 8 września.

7. W piątek Msze św. w Lini będą o 8.30 i 17.00.

8. Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.