Ogłoszenia 4.08.2019

XVIII niedziela zwykła – 4.08.2019 r.

Kolekta inwestycyjna

1. W nadchodzącym tygodniu do piątku Msze św. w Lini będą o godz. 8.30 i godz. 17.00; w środę  o godz. 16.00 i 17.00.

2. We  wtorek (6 sierpnia) będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w piątek (9 sierpnia) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

3. W sobotę (10 sierpnia) przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika – Głównego Patrona naszej Diecezji Pelplińskiej. Msza św. wieczorna o 18.00 będzie z liturgii niedzielnej.

4. W czwartek (15 sierpnia), w uroczystość Wniebowzięcia NMP o 11.00, udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci prosimy zgłaszać w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek lub w środę. Wrześniowy termin chrztu św. prawdopodobnie przesuniemy na niedzielę 15 –go  podczas Mszy św. o 11.00.

5. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę  + Ireny Okroj l. 88 z Lini, a w piątek pokropek + Zosi Bobruckiej z Lini.   Zdrowaś Maryjo …

6. Parafialny Zespół Caritas organizuje coroczne wyjazdy dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Pierwszy wyjazd będzie 13 sierpnia do Gdańska m. in. do kina, a drugi  20 sierpnia do Szymbarka, Wieżycy i Parku Miniatur  w Stryszej Budzie. Liczba miejsc na każdy wyjazd  jest ograniczona (45). Dzieci prosimy zgłaszać do członków PZC do końca tygodnia. Na wyjazd będzie potrzebne oświadczenie rodziców dzieci lub  opiekunów.  Wycieczki są darmowe.