Ogłoszenia 21.07.2019

XVI niedziela zwykła – 21.07.2019 r.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach

2.   W nadchodzącym tygodniu Msze św. w Lini będą:

·        poniedziałek         8.00                                                   18.00

·        wtorek                                8.30                                       18.00

·        środa                                  8.30                17.00

·        czwartek                            8.30                17.00             18.00

·        piątek                                 8.30                                       18.00

3. W poniedziałek (22 lipca) przypada święto św. Marii Magdaleny.

4. We wtorek (23 lipca) obchodzimy w liturgii święto św. Brygidy zakonnicypatronki Europy, a w środę (24 lipca) wspomnienie św. Kingi.

5. W czwartek (25 lipca) przypada także święto św. Jakuba Starszego, Apostoła. Jest to również dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, którego także wspominamy w liturgii.
Z tej racji za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 poświęcimy pojazdy nowe i nowo nabyte.
Również za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz akcji św. Krzysztofa MIVA Polska „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”

6. W piątek (26 lipca) przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W Kościele jest to dzień  modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian i emerytów.

7. W przyszłą niedzielę (28 lipca) parafia św. Ignacego z Loyoli w Siemirowicach zaprasza na sumę odpustową o godz. 12.00.

8. Dzieci do Sakramentu chrztu św. na niedzielę (4 sierpnia) o godz. 11.00 prosimy zgłaszać w poniedziałek, wtorek lub czwartek.

9. Na zorganizowanie pielgrzymki do Sianowa zebraliśmy 1085,- zł. Bóg zapłać.

10. Parafia Łebunia organizuje pielgrzymkę w dniach 19-21 sierpnia do Gidel, Częstochowy, Legnicy, Wrocławia i Gniezna. Cena 450 zł. Zapisy u ks. Proboszcza z Łebuni. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

11. W miniony  piątek odbył się pogrzeb + Józefa Cyman (lat 87) z Lini. We wtorek (23 lipca) odbędzie się pogrzeb + Janiny Wedelstedt (lat 68) z Lini.
Różaniec za zmarłą odmawiamy po Mszy w. o 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek...