Ogłoszenia 14.07.2019

XV niedziela zwykła – 14.07.2019 r.

Zbiórka na zorganizowanie pielgrzymki do Sianowa

i na orkiestrę

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. W poniedziałek Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00.

3. We wtorek (16 lipca) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Odpust MB Szkaplerznej w Gowidlinie będzie o godz. 11.00.

4. Od wtorku do piątku Msz św. będą o godz. 8.30 i 18.00, a w czwartek  dodatkowo o godz. 17.00

5. W przyszłą niedzielę (21 lipca) o godz. 6.00 wyruszy XX Piesza Pielgrzymka do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Zbiórka pielgrzymów będzie o 5.45.
Uroczysta suma odpustowa w Sianowie rozpocznie się o godz. 11.30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Wymarsz w drogę powrotną nastąpi jak zwykle wg rozporządzeń podanych przez przewodnika pielgrzymki.
Prosimy, by jak co roku włączyć się w zorganizowanie i sprawny przemarsz oraz zaangażowanie się w tworzenie ducha modlitwy.
Prosimy, aby prywatnymi samochodami na odpust do Sianowa kierować się drogą przez Strzepcz i Mirachowo. Właścicieli pojazdów typu bus/furgon do przewożenia bagażu  podręcznego.

Msze św. za tydzień w naszej parafii będą:
w sobotę z liturgią niedzielną o godz. 18.00 w Lini i w Kętrzynie oraz
* w niedzielę: w Lini o godz. 6.00; 8.00, 11.00 i 15.00 (z Godziną Miłosierdzia),  a w Niepoczołowicach o godz. 9.30.

6.   Sakramentu chrztu św. w najbliższym czasie udzielimy:

·  w niedzielę (4 sierpnia) podczas Mszy św. o godz. 11.00 (???)

·  w czwartek (15 sierpnia) w uroczystość w Wniebowzięcia NMP o godz. 11.00 (???)

7.   Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

8. GOPS w Lini informuje, że jest możliwość skorzystania z koloni dla dzieci rolników w terminie od 11 do 21 sierpnia 2019 w Poroninie.
Koszty ponoszone przez rodzica wynoszą 400 zł od 1 dziecka, natomiast pozostała kwota 750 zł dofinansowana zostanie przez KRUS po przedłożeniu wymaganych dokumentów.
Osoby chętne można zgłaszać w GOPS w Lini do 2 lipca. Bliższych informacji udzielają pracownicy GOPSw Lini