Ogłoszenia 30.06.2019

XIII niedziela zwykła – 30.06.2019 r.

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

2.  Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów . Niech dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3. W tym tygodniu Msze św. w Lini będą:

• w poniedziałek – o godz. 17.00 i 18.00,
  • od wtorku do czwartku – o godz. 8.30 i 18.00;
  • w piątek – o 18.00,
  • w sobotę o godz. 8.30 i 18.00

4. W środę (3 lipca) przypada w liturgii święto św. Tomasza Apostoła.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 18.00.
W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się za kapłanów, a także o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

6. W I piątek będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze św. będą: w Kętrzynie o godz. 9.00; w Niepoczołowicach o godz. 16.00; w Lini o godz. 18.00.
Okazja do spowiedzi św. w Lini będzie od godz. 17.30.

7. W I sobotę uczcimy Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 8.30 będzie Msza św. i kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca.

Tym razem ze spowiedzi prosimy korzystać do piątku włącznie, również w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

W sobotę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

!!! UWAGA !!! W lipcu i sierpniu nie planujemy odwiedzin chorych.

8. W niedzielę 14 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać do czwartku włącznie.

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”. Jest także lipcowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

11. Przed tygodniem zbieraliśmy ofiary do puszek na misje w Kamerunie. Zebraliśmy 4095,07 zł. W imieniu Siostry Maksymiliany składamy serdeczne Bóg zapłać

12. W miniony czwartek odbył się pogrzeb + Stanisławy Młyńskiej (lat 95) z Lini. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek…