Ogłoszenia 09.06.2019

Zesłanie Ducha Świętego – 9.06.2019 r.

Misyjny Dzień Chorych

14.00 – zawody strażackie

16.00 - poświecenie Krzyża u P. Kreft (Zakrzewo Folwark)

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi

2. Przed tygodniem nasza parafia pielgrzymowała na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za złożone świadectwo wiary, za wspólne modlitwy i za ofiarowany trud. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pielgrzymki oraz sprawny i bezpieczny przemarsz. (Władzom Gminy /autokar/ – kierowcom i właścicielom pojazdów –– strażakom/porządkowym – orkiestrze – niosącym krzyż – nagłośnienie – prowadzącym modlitwy i śpiew). Bóg zapłać!

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą w Lini o  godz. 17.00 i 18.00 oraz w Niepoczołowicach o godz. 18.00, a w Kętrzynie o godz. 19.00.

4. W czwartek przypada święto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów

Na godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. z Nabożeństwem Fatimskim w intencji - o pokój, zgodę i miłość w rodzinach. Przynieśmy ze sobą świece. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

5. W piątek o godz. 9.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach z okazji Dnia Patrona za + ks. Bazylego i w intencji społeczności szkolnej.

6. W sobotę odbędzie się Pielgrzymka Dzieci I-komunijnych i ich rodzin do Lichenia i Torunia. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 5.00, powrót ok. godz. 22.00 .

7. W przyszłą niedzielę (16 czerwca) w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku będzie w niedzielę 17 maja.

8. Następny termin chrztu św. zapowiadamy wstępnie na niedzielę 14 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00.

9.  Inne ogłoszenia:

· Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w ambulansie w piątek 14 czerwca o godz. 17.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

· XXIX Piesza Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej wyruszy do Częstochowy w niedzielę (28 lipca) z Lęborka, w poniedziałek (29 lipca) z Kartuz i we wtorek (30 lipca) z Kościerzyny. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chcących wziąć udział w pielgrzymce odbędzie się w środę (19 czerwca) o godz. 18.30 w par. św. Marcina w Sierakowicach.